• Виставка, присвячена десятиліттю моди минулого сторіччя

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Субота, 15 грудня 2007 року

Тріумф краси в Лондоні  

Одного вечора в 1947 р. почалася найблискучіша епоха паризької моди й десятиліття, протягом якої жінки в усьому світі стали трохи схожими на принцес. Винуватцем цього прориву до нової моди і нового життєвідчування був француз Крістіан Діор, чий стиль "New Look" прославив його за одну ніч. Він зважився на нечуване і відповів на нестатки післявоєнного часу чистою розкішшю: осиними таліями й пишними спідницями з незліченних метрів тканини він повернув жінці її гордість, елегантність і красу.

Подібні до уніформи сукні-сорочки з похмурими коробкоподібними силуетами, які були продиктовані нестачами воєнного часу й наочно втілювали моральну солідарність жінок із чоловіками-солдатами, залишилися у минулому.

До своєї смерті в 1957 році Діор щороку винаходив новий стиль і силует. Його колеги-модельєри натхненно наслідували його приклад, внаслідок чого виникла мода, що за своєю елегантністю вважається неперевершеною до цього часу.

Більш ніж 100 творінь цієї золотої ери можна буде побачити до 6 січня 2008 р. у Лондонському музеї „Вікторії та Альберта", зокрема денні, коктейльні й вечірні сукні з Франції та Великобританії, які створювалися для вищого світу і королівського двору.

Крістіан Діор, Юберт де Живанши і Крістобаль Баленсіага - це головні майстри Франції, які разом із своїми британськими конкурентами Харді Амісом і Норманом Хартнелом у п'ятдесяті роки привели високу моду до найвищого процвітання.

Йдучи за майстрами

З фотографіями Ріхарда Аведона й Сесіль Бітона, уривками голлівудських фільмів і оригінальними звуковими записами ми вирушаємо у справжню подорож у часі. Ескізи, матеріали, рахунки й листи роблять минуле близьким і відчутним. Виставка показує історію дизайнерів і цехів, розповідає про доми моди та їхніх клієнтів і освітлює, як їхній внесок вплинув на повсякденну моду.

Відділ виставки, який спеціально присвячений темі "Техніка й Професія", відкриває відвідувачам таємний світ одягу. Нетрадиційний погляд робить видимим те, що не помітне на подіумі: ручна обробка внутрішніх сторін і нижніх спідниць дає змогу дізнатися про історію створення і про невтомну роботу тих старанних невідомих рук, які творили славу дизайнерів.

Більшість із показаних суконь, що безпосередньо входять у колекцію музею "Вікторії та Альберта", доповнилися новими придбаннями. Інтенсивна дослідницька робота напередодні виставки дала змогу дістати нові відомості про історію довершених вечірніх суконь, приблизно 70 із яких були відреставровані спеціально для виставки. При цьому дійшло до сенсаційних знахідок: була наново відкрита модель "Zemire", сукня з колекції Dior "Ligne H" колекція 1954 р. Червона мрія, що складається з жакета й спідниці до підлоги, про яку ще зовсім недавно вважали, що вона збереглася лише на старих фотографіях. Вона протягом десятиліть порошилася в паризькому підвалі неподалік від Сени. Чудово відреставрована "Zemire" стала сенсацією виставки - проста і приголомшливо елегантна.

На завершення показу була представлена невелика колекція сучасного кутюр'є. Своєю осінньо-зимовою колекцією Джон Галліано вшанував батька-засновника Діора.

„Ця виставка відзначає найважливіше десятиліття в історії моди, яке дуже вплинуло на стиль жіночого одягу й розвиток індустрії моди в цілому", - сказав Марк Джонес, директор музею "Вікторії та Альберта" у Лондоні.

Виставка "Золоте століття моди: Париж і Лондон у 1947-1957 рр." діятиме до 6 січня 2008 р. у лондонському музеї "Вікторії та Альберта" (сайт: vam.ac.uk).

Версія німецькою

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...