• Майстри японської кераміки

  • Неділя, 4 листопада 2007 року

До Австралії прибула унікальна виставка, яка представляє роботи 35 найбільш видатних керамистов Японії з колекції Національного музею сучасного мистецтва в Токіо.

Представлені роботи як художників, що зберігають довгі традиції японської кераміки, так і тих, хто прагне створити індивідуалістичні роботи, досліджуючи нові форми і техніку.

В японському мистецтві у всіх його формах є одна особливість, яка стає особливо очевидною, коли оглядаєш роботу, а саме: особливе відчуття нерухомості, породжене внутрішнім спокоєм дзен-буддизму, який, здається, знаходить віддзеркалення в самих предметах.

У японській кераміці також присутня особлива пошана до початкового матеріалу і майстерність при його обробці.

Наприклад, неемальовані керамічні вироби в стилі «бідзен» мають тріщини і відмітини, які є частиною глини, володіють особливою, позбавленою штучності земною простотою. Вироби «бідзен» часто мають несиметричну форму і викривлення, що створює відчуття щойно обробленої глини.

Хакуджі, що означає білий фарфор, з його склоподібною прозорістю, є абсолютно іншим видом кераміки. Вона сягає корінням в початок XVII століття, коли феодальний правитель Набешима Наошіге привіз до Японії групу корейських керамистів, один з яких виявив високоякісну білу глину Ідзуміяме (гора Ідзумі, Аріта).

Інший феодальний правитель дарував привілей клану Набешими поставляти фарфор для вищих шарів суспільства. Простим людям було заборонено володіти виробами Набешими, і клан зберігав техніку виготовлення в суворій таємниці.Як і властиво японцям, що часто є парадоксальним, художники на виставці продемонстрували пошану до традиційної техніки і в той же час повністю відобразили сучасні тенденції.

«Один із компонентів, який очевидний, - це рівень майстерності і досконалості. Роботи настільки красиві і чисті. Присутні як традиційні предмети, що мають застосування, - чаші, кухлі і так далі, які є частиною тривалої історії кераміки, так і прекрасні з естетичної точки зору посудини, які не мають особливого призначення».

Інший аспект - це пошана до матеріалу, який вони використовують; художники дають можливість глині самій створювати форму», - відзначила Менаг Макевой, куратор Меннінгемської галереї, де до 29 вересня проходила виставка.Для людей, незнайомих з японською керамікою і різною технікою, поряд з експозицією є інформаційні панелі, щоб відвідувачі могли отримати краще розуміння робіт.

Виставка включає 70 робіт 35 художників. «Для жителів Вікторії - це єдина можливість побачити ці роботи, тому чекаємо, що виставка користуватиметься популярністю», - додала Макевой.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...