• Цікавий архітектурний стиль: бунгало

  • Понеділок, 4 серпня 2014 року

Ви не уявляєте, як захоплює допомагати людям у придбанні будинку! Це свого роду подорож у минуле. Ви, переглядаючи старі будівлі один за одним, маєте змогу простежити за розвитком окремого архітектурного стилю. Або ж спробувати себе в ролі психолога, проаналізувати, чим керуються люди при виборі помешкання.

Бунгало — той тип помешкання, який несе в собі не тільки вдале функціонально-планувальне рішення, а й певну художню витонченість образу. Цей стиль — це чи не найкращий вибір для тих, кому подобаються будинки минулих епох.

Бунгало будують скрізь: від Індії до Європи чи Америки. Будиночки цього стилю невеликі, що і приваблює людей. Вони зупинили свій вибір на бунгало, і, побудувавши його, відмітили ряд переваг такого житла.

Що ж являє собою бунгало і що є в ньому такого особливого?

Бунгало — це, зазвичай, одноповерховий житловий будинок, іноді із неповним другим, або мансардним поверхом. Ванна, спальні, кухня — усі кімнати в ньому розташовуються навколо загальної кімнати. Крім цього, його характерною особливістю є плоский дах, невелика площа коридорів та вбудовані в стіни шафи й полиці. Планування бунгало, як правило, зручне, а ціни цілком доступні. Це житло має свій шарм старої класичної будівлі.

en.wikipedia.org.JPG

Чарівне американське бунгало. Фото: en.wikipedia.org

Багато хто вважає, що цей стиль є типово американським, хоча насправді виник він в Індії у XIX столітті. В таких будинках зазвичай жила одна сім’ я. Будівлі мали назву «бангал» або «бангала» — будинок у бенгальському стилі. Бангала, як правило, мала велику веранду, що рятувала від сильної спеки. Завдяки цьому такий тип будівлі набув поширення серед британських колоністів. Вони багато що з нього запозичили, будуючи свої літні резиденції.

Починаючи з 1900 року, з’являється велика кількість бунгало, в яких поєднано нові та старі архітектурні стилі. Таким прикладом може бути відоме «каліфорнійське бунгало», створення якого приписують братам-архітекторам Грін. Ними був розроблений тип «справжнього бунгало». Такі будиночки можна побачити у Пасадені. Але найбільш виразний та відомий їхній проект — будівля «Gamble House» (Пасадена, штат Каліфорнія), яке щорічно відвідує до 30 тисяч відвідувачів.

W.Marsh en.wikipedia.org.jpg

Будинок, побудований в стилі бунгало. Фото: W.Marsh en.wikipedia.org.jpg

Тип каліфорнійського бунгало тоді набув популярності. У 1908–1921 роках такі компанії, як Сірз (Sears) розміщували проекти таких будинків на сторінках своїх каталогів, що приходили поштою. (У вартість проекту входили ділянка землі, необхідні креслення та будівельні матеріали — перекл.)

У 1901 році майстер по роботі з меблями Густав Стіклі почав випускати «журнал ремісника». Це дало поштовх до розвитку ремісничого стилю в Америці. На початку будинки цього типу зводились за планами Стіклі, які він друкував у журналі. Пізніше стиль бунгало було змішано зі стилем Мистецтв та Ремесел, що виник як реакція проти формалізму і вичурності Вікторіанської епохи.

В Америці у русі Мистецтв і Ремесел вбачали повернення до природності, спробу відкинути стильові ускладнення, що виникли в результаті промислової революції. В цьому русі поєднувались простота дизайну з натуральними будівельними матеріалами. Бунгало в ремісничому стилі був втіленням доступного житла середнього класу, що відповідає їх смаку.

Його характерними рисами є підкреслений розвиток композиції будівлі по горизонталі, лоджії та балкони, веранда на фасаді з товстими круглими або квадратними у плані колонами, вікна з багатьма вертикальними та горизонтальними створками або з освинцьованого скла, а також балочні перекриття.

З часом стиль бунгало зазнав змін, щоб відповідати художнім смакам того часу. Дещо до нього було запозичено зі стилю Прерій, дещо — з Колоніального, дещо — зі стилю Кейп-Код... В кінці-кінців він змінився так, що може задовольнити кожного.

Адам Міллер, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...