• Природні ізолятори будинків

  • Четвер, 28 січня 2010 року

Чи думали Ви про те, щоб ізолювати свій будинок гранулятом жита? Природні ізоляційні матеріали з вирощених ресурсів є хорошою альтернативою звичайним ізоляційним матеріалам.

Для цього підходять льон, конопля, волокна з деревини, овеча вовна, грануляти зернових, целюлоза з макулатури та інше. При будівництві даху вони набагато перевершують звичайні матеріали через кращу здатність зберігати тепло. Ізоляційні матеріали для будівництва будинків повинні оберігати не тільки від холоду взимку, але також і від спеки влітку.

Накопичувач тепла для холодних ночей

Ізолятори з дерева мають дуже хороші якості накопичувачів тепла, завдяки яким спека влітку тривалий час не може проникнути в будинок. Ця якість накопичення тепла дозволяє житловим приміщенням, особливо горищним, спекотним літом залишатися прохолодними. Для підтримки необхідної кімнатної температури також важливі й інші фактори: поверхня вікон, тінь і виступи даху.

Регулювання вологості

Якщо підвищується вологість, ці ізолятори можуть вбирати в себе вологу до 20% від власної ваги, не втрачаючи своїх ізолюючих якостей. Овеча шерсть може вбирати в себе ще більше, і до того ж вона перешкоджає проникненню шкідливих речовин. Завдяки цій здатності, вбирати і віддавати вологу, природні ізолятори підтримують середовище приміщень у рівновазі, попереджаючи, наприклад, появу цвілі.

Внутрішня ізоляція

Кажуть, треба віддавати перевагу зовнішній ізоляції ніж внутрішній. Якщо ж це неминуче, як наприклад, у житловому об'єкті - культурному пам'ятнику, де не можна змінювати фасад будинку, за правильної побудови конструкції можливе внутрішнє ізолювання з природних матеріалів.

Дим і шум

Звичайно, ми хочемо спокою у наших будинках. Ізолятори у формі волокон, як льон і конопля, мають гарні звукозахисні властивості. Однак, льон, конопля, вовна - горять як порох. У багатьох випадках для захисту від пожеж використовується додатковий засіб, наприклад - бура (мінерал, який виникає при висиханні солоних озер і у вулканічних щілинах). При особливо високих вимогах до протипожежного захисту, наприклад у багатоповерхових будинках, є можливість використовувати в комбінації вогнетривкі ізолюючі речовини (мінеральну вату). Можна скласти індивідуальну протипожежну концепцію за допомогою пожежних експертів.

Низька витрата енергії і простота відходів

Витрата енергії для виробництва лляних або целюлозних ізоляційних плит приблизно в десятеро менше, ніж при виготовленні ізоляторів з мінеральної вати. Оскільки сировина виростає регіонально, знижуються витрати на транспортування. Природні ізолятори переробляються і компостуються - залежно від способу виготовлення і складу. Частково природні ізолятори оброблені складовими, щоб відповідати вимогам пожежників, забезпечувати стабільність ізоляції, протидіяти зараженню комахами (овеча вовна), а при зовнішньому застосуванні - також забезпечувати захист від вологості. Тут теж рекомендується зв'язуватися з виробником з приводу подальшого можливого викиду матеріалів.

Зручність має свою ціну

Дуже цінно, що природні ізолятори, як під час використання, так і у випадку пожежі, не виділяють ніяких шкідливих речовин (настільки, наскільки жодні шкідливі речовини не були використані при виготовленні). Природні ізолюючі речовини зручні, служать природі та тривалого використання. Як правило, вони дорожчі за звичайні, але прихильники вважають що «виправдовують свою ціну», тому що більшу частину життя ми проводимо в будинках і квартирах.

Хайке Золянскі. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...