• Цікаві загадки

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Понеділок, 11 березня 2013 року

Згадаймо дитинство і жагу пізнання нового. Прагнення розкривати багатогранність життя і лабіринти розумових закапелок. Ламати голову, радіти відкриттям і дивуватись відповідям. Для невеликої зарядки розуму пропонуємо добірку цікавих загадок, легеньких і недуже.

Який же сьогодні день

Двоє друзів ідуть і розмовляють:

— Коли післязавтра стане вчора, то сьогодні буде так же далеко до неділі, як і той день, який був би сьогодні, коли б позавчора стало завтра.

У який день тижня велася розмова?

Студенти і цікава загадка

Викладач загадав студентам загадку. 10% студентів можуть розгадати її в умі, 40 студентів розгадають, скориставшись листком і ручкою, 50 студентів не можуть розгадати загадку. Скільки студентів зможуть розгадати цю загадку в умі?

Скільки студентів розгадає загадку? Фото: Icyimage/stockfreeimages.com

Скільки студентів розгадає загадку?

Фото: Icyimage/stockfreeimages.com

Скільки качок

Летіло стадо качок: качка спереду і дві позаду, одна позаду і дві попереду, одна між двома і три в ряд. То скільки ж летіло качок?

Переліт

Літак долає відстань від міста Алалани до міста Баграяни за 1 годину і 20 хвилин. Проте зворотній переліт триває 80 хв. Як це можна пояснити?

Страуси

Летіли три страуси. Мисливець одного встрелив. То скільки страусів полетіло?

Поросята

Жили собі два господарі-сусіди. Обоє тримали поросят. Якось перший сусід каже іншому: «Слухай, дай мені одне порося, і ми будемо мати порівну». Але другий каже: «Ні, краще ти дай мені, і я буду мати у два рази більше від тебе». Скільки поросят мав кожен із них?

Цікава загадка з поросятами. Фото: Igord/stockfreeimages.com

Цікава загадка з поросятами.

Фото: Igord/stockfreeimages.com

4 джерела і басейн

4 джерела струмують з-під землі. Перше, найсильніше, може заповнити басейн за день, друге — за два дні, третє — за три, четверте — за чотири. Якщо всі чотири джерела разом будуть наповнювати басейн, то скільки часу знадобиться для цього?

Стадо гусей

Летить гусак, а йому назустріч стадо гусей. «Добридень, сто гусей», — поздоровався гусак. А йому у відповідь: «Нас не сто штук. От якби нас летіло ще стільки ж та ще чверть, та ще половина, та ти з нами — отоді нас би було сто». То стільки ж летіло гусей?

Бактерії у банці

Учені Ліліпутії відкрили бактерію, яка за секунду ділиться на дві. Коли вчені помістили одну таку бактерію у літрову банку, за годину банка була заповнена бактеріями. А скільки знадобиться часу, щоб за таких же самих умов бактерії заповнили півлітрову банку?

Горобці

Десять горобців сиділо на дереві. Коли Панас кинув у них палку, то двох убив. То скільки ж горобців зосталося на дереві?

Коні

Цілу годину на поляні поблизу болота паслося двоє коней. Коні були однаковісінькі, тож і апетит мали однаковий, тільки в одного хвіст довгий, а в іншого куций. Який же кінь з’їв більше трави?

Горіхи

Як розкласти 45 горіхів на 9 тарілок та так, на кожній тарілці лежала різна кількість горіхів?

Зображення здається випуклим з вигнутими лініями?

Цікава загадка — чому зображення здається випуклим. Ілюстрація: optillusion.ru

Цікава загадка — чому зображення здається випуклим.

Ілюстрація: optillusion.ru

Фальшива монета

Одного разу колекціонер-любитель прийшов до знавця старовинних монет і показав листок зі скопійованою старовинною монетою, яку йому пропонували купити. Оскільки йшлося про велику суму грошей, то чоловік хотів проконсультуватися у знавців. Той прочитав на копії напис «53 рік до н. е.» і рішуче заявив: «Безсумнівно, монета фальшива». Як він міг так швидко дійти такого висновку, не бачачи самої монети?

Острів Британія

У 1936 році один англійський метеоролог зі своїм другом-математиком винайшов важливий для країни пристрій. Після численних демонстрацій та показу міністрам країни винахідник промовив: «Тепер Британія знову стала островом».

Що то був за винахід?

На вечірці

На вечірці я зустріла Катрін, вона мала прекрасний вигляд. У ході розмови я сказала, скільки мені років і поцікавилася її віком. Вона відповіла:

— Коли вам було стільки ж років, скільки мені зараз, ви були втричі старшою за мене. Коли ж я буду втричі старшою, ніж зараз, то разом нам буде рівно вік.

— Я нічого не зрозуміла, і сказала їй про це, та Катрін хмикнула і пішла собі.

То скільки ж їй років?

Цікавий фрукт

Майже однаково звучить назва цього фрукта близько 25-ма мовами, зокрема українською. Однак англійською мовою його звучання зовсім інше. Що це за фрукт?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...