• Проблеми в лісах Швеції

  • Середа, 2 вересня 2009 року

Шведи люблять природу. Влітку та восени вони відправляються на природу, щоб збирати ягоди і гриби, як дозволяє їм закон, що діє в Швеції, - «Право суспільних відвідин». Тепер, проте, багато хто стурбований зростаючим числом небезпечних тварин у лісах.

У Щвеції є своєрідний закон - «Право для всіх» («allemansrätten»). Можна було б перекласти  це як «Право кожної людини», але цей конкретний вислів має на увазі «Право суспільних відвідин». Воно означає, що у кожної людини є право більш-менш вільно переміщуватися  по сільських місцевостях і лісових угіддях, якщо поводитися обачно і ввічливо як по відношенню до людей, так і до тварин і природи.

Вся проблема в тому, що зростають популяції деяких потенційно небезпечних тварин. Наприклад, диких кабанів розводять як дичину, але деякі з них втікають  і розмножуються. У деяких місцях на півдні і в центральній Швеції їх вже можна зустріти досить часто, особливо коли на землі лежить багато жолудів.

Дикий кабан небезпечний, якщо відчуває, що його потурбували. Це зовсім не те, на що хотілося б наштовхнутися, коли йдеш на прогулянку. Фермери все більше скаржаться на пошкоджений ними врожай на полях, що вже переходить допустимі  межі. В даний час мисливці співпрацюють з фермерами, щоб вирішити цю проблему.

Місцеві ведмеді - ще одна тварина, яка загрожує проблемами. Ще кілька років тому в Швеції дуже рідко можна було зустріти ведмедя. Тому було вжито заходів по збільшенню популяції ведмедів. Це привело до того, що особливо в північних регіонах люди стикаються з небезпекою опинитися віч-на-віч з ведмедем. Хоча нещодавно в пресі голосно висвітлювались  смертельні або майже смертельні випадки, справжня небезпека отримати поранення від зазвичай полохливого ведмедя маловірогідна.

Як засіб відбиття атаки ведмедя рекомендується газовий перцевий балончик. За повідомленням шведського радіомовлення SR, 90 % всіх нападів ведмедів на Алясці вдається відбивати  за допомогою перцевого балончика.

Шведи, збираючи ягоди, відчувають себе краще з перцевим балончиком в кишені. Але найкращий спосіб безпеки – навчитися, як поводитися, якщо зустрів ведмедя. Інформацію про те, як поводитися при нападі ведмедя, можна отримати в інтернеті  та інших джерелах  для  шведських громадян.

Врешті-решт, навіть часті зустрічі з потенційно небезпечними тваринами не можуть зупинити шведів і велику кількість туристів від задоволення поблукати величезними природними лісами і відкритими місцевостями. Як і раніше, велика кількість людей з інших європейських країн з невеликими територіями незайманих лісів і без цього «Права суспільних відвідин» радіє таким прогулянкам, особливо м'яким шведським літом.

Барбара Плогандер, Арон Ламм. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...