• Дизайн інтер’єру: з чого розпочати

  • Понеділок, 13 вересня 2010 року

Оформлення приміщення – справа зазвичай важка і емоційно напружена. Я розробив метод, за якого вона може стати не такою виснажливою. Секрет у тому, щоб обміркувати концепцію майбутнього інтер’єру. 

Для цього слід розібратися зі своїми стильовими уподобаннями, а також проглянути купу журналів і об’їхати побільше магазинів меблів. Якщо у вас назбирається аж надто багато фотографій з дизайном вашої мрії, це все нічого. Їх буде об’єднувати спільна тема, адже усі ці творчі пошуки присвячені створенню вашого власного стилю.

Наступний крок – найважчий. Потрібно передивитись речі, щось залишити, а щось викинути на смітник – це завдання викликає хвилі сентиментальності. Легко сказати: «Будьте об’єктивними і викиньте все зайве». Краще визначити те, що являє для вас найбільшу цінність, чи то у фінансовому, чи то у чуттєвому відношенні. Після цього перегляньте речі, що залишилися: чи підходить щось із них до того образу, який ви намагаєтесь створити?

Потім потрібно оцінити свої фінансові можливості. Моє захоплення дизайном інтер’єрів стимулюється ще й тим, що обмеження у бюджеті не створюють ніяких перешкод для творчості. Я впевнений, що незалежно від того, скільки у вас грошей, який великий будинок ви маєте, він ваш власний чи арендований – це не має значення, ви можете перенести на нього свій стильний образ.

Навіть найбільший бюджет буде ставити обмеження, тож важливо тверезо підрахувати, що ви можете зробити виходячи зі своїх фінансових можливостей. Якщо грошей не так багато, моя вам порада: зверніться до своєї уяви і кмітливості, і ви зможете створити простір, про який мріяли. Своїм клієнтам я окреслюю суму, від якої ми будемо відштовхуватись. При оформленні, приміром, вітальні ця сума складає не менше 3000 доларів.

Важливо звернути увагу на більш дорогі і великі предмети інтер’єру, вони мають бути стильними і якісними, такими, щоб слугували не менше п’яти-десяти років. Працюючи з клієнтами, я зазвичай починаю з вибору дивана. Якщо ви витратите на нього близько 1200 доларів, і він буде високоякісним, стильним і не надто розрекламованої марки, це стане чудовим капіталовкладенням на роки вперед. Якби ви знали, скільки диванів від IKEA та West Elm я купував і через деякий час не знав, що з ним робити.

Не маю нічого проти цих марок, просто я завжди звертаю увагу клієнтів на те, що це той предмет інтер’єру, яким користуються найбільше; візуально він займає багато місця, до того ж є однією з основних граф бюджету, тож витрачайте гроші помірковано.

Я обираю дивани переважно у великих меблевих центрах, бо у них ширший вибір і високий рівень обслуговування.

Для оформлення решти кімнати оберіть килим – він підкреслить просторість приміщення. Та не купуйте надто малий (багато хто припускається цієї помилки), бо такий килим може візуально зменшити кімнату. Його розмір має бути не меншим за 3х2.4 метри. Це тому, що ширина дивана зазвичай складає 2-2.5 метри, а нам потрібно, щоб килим був ширшим за диван та трохи менше від усієї вільної площі кімнати.

Щоб у вітальні виділити простір для спілкування, слід зробити акцент на стільцях. Тут я раджу клієнтам використати переваги своїх фінансових можливостей і дати волю фантазії. Стільці рідко замінюють, вони доповнюють вигляд кімнати, є її невід’ємною частиною. У випадку з ними можна не комплексувати із вибором кольору чи матеріалу оббивки. Стільці будуть привносити до кімнати ваш власний стиль.

І ще: вони можуть бути не такими комфортними, як диван, і обирати їх можна і в недорогих магазинах на зразок IKEA, West Elm, чи навіть Overstock and Target. На цій графі бюджету можна трохи зекономити.

Останні штрихи

Оформлюючи кімнату, слід розставити акценти. Саме це відрізняє приміщення із розставленими в ньому меблями від кімнати дизайнерської роботи, що буде виражати вашу індивідуальність. Це можна порівняти із зовнішнім виглядом: просто мебльована кімната – це ніби одягнений, але без взуття, ременя, сережок, сумки, тощо. Ми починаємо стилізувати кімнату, коли меблі вже стоять. Тепер варто звернути увагу на такі деталі, як штори, люстри і світильники, аксесуари, витвори мистецтва, рослини і т.п.

Підібрати штори доволі складно, тому я виділяю час спеціально для обговорення цього. Виходячи із бюджету в 3000 доларів, краще за все зробити прямий простої форми карниз. Його я купую зазвичай марки Cambria від Bed Bath & Beyond, а до нього – пару готових штор.

Є таке правило: якщо рівень стелі високий (від 3 метрів і вище), то карниз слід вішати посередині між верхом віконного пройому та стелею. Якщо низькі – то розмістіть їх якомога вище, тоді стеля здаватиметься візуально вищою.

Де б не висів карниз, штори не мають торкатись підлоги, вони будуть на кілька сантиметрів вище. Якщо вони надто довгі, підріжте та обробіть їх до потрібної довжини. Штори, кінчики яких стеляться по підлозі, виглядають більш традиційно, я використовую їх тільки при оформленні спалень та столових у резиденціях.  

Розписавши усі графи бюджету, маємо такий список (виходячи із бюджету у 3000 доларів):

  • диван —$1200 
  • два стільці —$500 
  • килим —$400 
  • столик для кави —$250 
  • підставка для телевізора —$400 
  • штори —$120 
  • аксесуари —$130 

Зазвичай мої клієнти виділяють на вітальню від $6,000 до $10,000. Це дозволяє зробити акцент на більш дорогих, зроблених на замовлення стільцях, на гарному килимі, шерстяному чи на шовковій ниті, ексклюзивних шторах, шпалерах, світильниках тонкої роботи, тощо.

Коли бюджет розписано і план складено, оформлення інтер’єру перестає бути такою виснажливою справою, а стає добре систематизованим. Сподіваюсь, що вам сподобається процес створення і стилізації вашої кімнати, і ви, повертаючись додому кожного дня, будете із задоволенням проводити у ній час зі своїми друзями і близькими.

Шин Габріелскі. Більше ідей з дизайну інтер’єрів – на сайті Шина на redesignbysheen.com

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...