• Ігри для дітей 5 років

 • Людмила Влох | Велика Епоха
  Середа, 20 серпня 2014 року
У п’ять років малюк уже може управляти собою, планувати свої дії. Основною діяльністю залишається гра, яка і розвиває, і веселить, і навчає. Пропонуємо варіанти ігор для дітей 5 років: рухливих, навчальних, групових.Ігри для дітей 5 років. Фото: psych.answers.com

Ігри для дітей 5 років. Фото: psych.answers.com

Рухливі ігри для дітей 5 років

Рухливі ігри корисні не тільки для фізичного розвитку маляти — вони розвивають уміння самостійно контролювати свою поведінку, а також приносять малечі багато задоволення.

 • «У мішках»

Дорослий креслить дві лінії: одну на початку, іншу у кінці майданчика. Діти беруть по мішку і стають у лінію. За командою: «Руш» вони влазять у мішки і стрибають в них до протилежної лінії. Перемагають ті, що добралися першими.

 • «Наввипередки парами»

Діти розподіляються на пари, беруться за руки і стають на одній стороні майданчика. За сигналом дорослого вони біжать до протилежної сторони. Перемагає пара, яка добігла першою і не роз'єднала при цьому рук. Гра проводиться кілька разів. Вона може ускладнюватися, наприклад, можна з'єднати руки навхрест.

 • «Дзеркальний танок»

Учасники розподіляються на пари. Звучить довільна музика. Один із пари — дзеркало, він намагається якомога точніше повторити танцювальні рухи партнера. Потім діти міняються ролями.

Ігри для дітей 5 років у сімейному колі

Граючись зі своєю дитиною вдома, не забувайте, що для маляти важливим є емоційне наповнення ігор. Тож побільше хваліть малюка, показуйте, що вам цікаво з ним займатися, радійте його успіхам.

 • Ліплення із тіста

Приготуйте тісто із борошна, солі і води. Щоб тісто стало еластичнішим, загорніть його в целофановий пакет і залиште на кілька годин у холодильнику.

Ліпити із тіста можна все на світі. Проявляйте фантазію.

Дитині сподобається зберегти плоди своєї творчості: готові вироби підсушують і за бажанням розфарбовують.

Також цікаво ліпити з пластиліну та глини.

Ігри для дітей 5 років. Фото: kinderpillar.com

Ігри для дітей 5 років. Фото: kinderpillar.com

 • Орігамі

Папір — прекрасний матеріал, з якого можна виготовити різноманітні іграшки: прикраси на ялинку, маски, квіти тощо. Для дитини п’яти років можна знайти схему нескладного орігамі, наприклад, літачок, метелик, рибка.

Орігамі розвиває дрібну моторику, логічне і просторове мислення, пам'ять, увагу.

 • Запускаємо повітряного змія

Запуск повітряного змія — чудова розвивальна гра для дитини, яка сприяє розвитку спостережливості, кмітливості. З ним дитина пізнає явища природи: повітряний змій у польоті дає відчуття сили вітру, показує, в яку сторону на якій висоті він дме. До того ж це приємне заняття не тільки для дитини, а й для всіх членів сім’ї.

Навчальні ігри для дітей 5 років. Готуємося до школи

Дорослі можуть надихати і навіть заохочувати дітей до навчання через чуйне ставлення, співпрацю, що допомагає дітлахам розвивати власні ідеї, висловлювати свої почуття, ризикувати, робити вибір, зростати.

 • «Переказ по колу»

Ведучий читає твір. Діти уважно слухають. Ведучий вказує на одного із гравців, після чого той починає переказ. Кожен говорить по одному реченню. Діти переказують за годинниковою стрілкою. Далі всі разом ще один раз слухають текст і доповнюють переказ, виправляють зроблені помилки.

 • «Конструювання фраз»

Дитині пропонують з'єднати наступні пари слів за допомогою прийменника та (або) шляхом відмінювання: пиріг — капуста, соловей — гай, замок — океан, подорож — море, сир — лисиця, слон — космос, чудеса — школа.

Ця гра розвиває навички творчого конструювання.

 • «Додай склад»

Дорослий називає склад, а діти мають сказати наступний (чи наступні), щоб вийшло слово. Наприклад, «ве» — (-селка, -сна, -лосипед); «но» — (-ги, -си, -ра). Виграє той, хто більше придумав слів.

Ігри для дітей 5 років. Фото:sesamelane.com.au

Ігри для дітей 5 років. Фото:sesamelane.com.au

Гуртові ігри для дітей 5 років

 • Відгадай голос

Грають до 7 дітей. Одну дитину обирають бабусею. Решта дітей розподіляють між собою ролі членів сім'ї і стають у коло. Бабуся стає в середину і заплющує очі. Хтось із дітей кличе бабусю. Вона ж має впізнати голос і назвати того, хто кличе, відповідною роллю.

 • Веселята

Грають більше 8 дітей. Ведучий бере тонку хустинку і підкидає її вгору. Доки вона перебуває в повітрі, всі веселяться, сміються, співають, промовляють. Коли хустинка торкається землі, діти мають завмерти і затихнути. Хто веселиться далі, той штрафується — наприклад, мусить розповісти вірша тощо.

 • Плутанина

Гра спрямована на розвиток уваги та кмітливості.

Серед дітей обирається ведучий, який і веде гру. Ведучий говорить уголос «Ніс» і береться за ніс, говорить «Нога» — береться за ногу. Діти повторюють його дії. Проте далі ведучий починає плутати і серед правильних варіантів показувати неправильно. Наприклад, говорить «Вухо», а бере за ніс. Гравці мають бути уважними і показувати ту частину тіла, про яку йдеться.


Читайте також:

Ігри для дітей від 0 до 4 років

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...