• Ігри для дітей від 0 до 4 років

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Четвер, 31 липня 2014 року

Роки дитинства — особливі. Знаючи, що саме в цей час закладаються основи особистості, кожні батьки намагаються пособити своєму чаду в його якнайкращому розвитку. Саме тут стають у пригоді ігри для дітей.

Гра сама по собі розвиває. В ній дитина всебічно пізнає світ, творить, розкриває свій потенціал, соціально адаптується, емоційно відгукується, знайомиться з дорослим світом, навчається. Ігри для дітей — це цілий світ, пізнавати який надзвичайно цікаво.

Ігри для дітей від 0 до 1 року

• Забави з примовлянками

Логопеди одноголосно стверджують, що ігри з примовлянками допомагають дитині швидше осягнути ази звуковимови, засвоїти лексику рідної мови, її фонетичні особливості, культуру. Особливими є примовлянки з народного фольклору. Ось одна із них.

Посадивши маля на коліна, покачуйте ними, примовляючи:

Чуки-чуки-чуки-чук,

Наловив дід щук,

Баба рибку пекла,

Сковорідка текла.

• Гра-хованка

Маленькі діти люблять пограти у «Хованку з хусткою». Спочатку ви самі ховаєте обличчя і говорите: «Де мама? Немає мами!» Маля стягує з вашої голови хустку і весело сміється, ніби кажучи: «Ось же ти!» А потім ви накриваєте хусткою голову дитини і здивовано вигукуєте: «Де Іванко? Не знайду. Куди він сховався?» Дитина слухає, затихає, а потім знімає із себе хустку. Ви — радісно: «Та ось же Іванко!»

Ще одним варіантом гри-хованки є гра «Що там?» Заверніть брязкальце у папір, потрясіть згортком і зі здивуванням запитайте «А що там?» Звісно, маля зацікавиться і спробує розпакувати «таємний» предмет. Допоможіть дитині розпакувати згорток. Дозвольте їй погратися з іграшкою. Ще раз загорнувши брязкальце в папір, дайте можливість дитині самій розпакувати його. Не забудьте знайдену іграшку назвати і розписати у всій красі.

• Малюємо пальчиками

Малювання — надзвичайно універсальне розвивальне заняття. Коли дитина навчиться сидіти, з нею разом можна поекспериментувати з кольорами. Розстеливши аркуш паперу і поставивши баночки з розведеними фарбами, дорослий спочатку показує дитині дію: вмочує палець у фарбу і малює. Далі бере ручку дитини, вмочує маленькі пальчики у фарбу, а потім торкається аркуша паперу. Не зайве при цьому називати дитині кольори, пояснювати кожну дію. Також можна вмочити у фарбу долоню і залишати на папері її відбитки. Ще одним цікавим варіантом занять з фарбами є: зволоживши аркуш паперу (пензлем чи губкою), капайте на нього різнокольорові фарби — малюку буде цікаво спостерігати, як розтікаються кольорові кружальця.

Згодом, після неодноразових таких уроків малювання, дитина зможе експериментувати з фарбами самостійно, розвиваючи дрібну моторику, пам'ять, увагу, уяву і смак.

З часом дитині можна буде запропонувати масляні фарби, пензлик, олівці, різнокольорову крейду.

Ганяючись за модою, за дорогими розвивальними іграшками і супер-методиками для раннього розвитку дитини, батьки часто випускають найголовніше — гармонію в родині, хороший настрій мами, любов і увагу батьків, їхнє бажання грати разом з дитиною і приділяти цьому багато часу. На такій платформі підтримки і віри у себе дитина через гру навчиться бути успішною.

Ігри для дітей від 1 до 3 років

• Загадковий мішок

Для гри приготуйте мішечок з матерії (приблизно 30х40 см), пшоно, маленькі іграшки (фігурки, кубики, кульки, кільця).

Спочатку дорослий дістає один за одним предмети з мішечка, розглядає їх разом з дитиною, називає, обмацує, викладає на стіл. Далі кладе їх у мішок. Дитина повинна занурити руку в мішок, взяти певний предмет і, не дивлячись на нього, ощупати і назвати.

• Літачок

Згадавши своє дитинство, згорніть з паперу літачок. Запускайте разом з малям його по кімнаті. Не забувайте про живе емоційне спілкування з дитиною, воно зробить цікавішою будь-яку гру. Насолоджуйтесь проведеним разом із дитиною часом.

• Щіпка ґудзиків

Брати пучками і перекладати дрібні предмети — це розвиває у дитини координацію обох ручок. При цьому не обов’язково сидіти, можна стояти чи лежати. Знадобляться дрібні предмети (мозаїка, фішки, ґудзики), а також піднос, пластмасове відерце. Спочатку викладаємо предмети на піднос, спочатку самостійно, а потім з дитиною, склавши пальчики пучкою беремо предмети і кладемо їх у відеречко.

Ще одним варіантом гри в ґудзики є викладання із різнокольорових ґудзиків різних узорів, квітів, малюнків. Також можна викладати на вже намальовані лінії.

Серед деяких батьків панує думка, що гра — досить приємна забава, але не така вже й необхідна. Орієнтуючись на сучасні «цінності», такі як високооплачувана робота, лідерство у конкурентній боротьбі за виживання, батьки орієнтують дитину на інтелектуальний розвиток — і роблять помилку, адже маля розвивається поступово. Розвиваючи фізичне тіло — розвивається і сама дитина — все взаємопов’язане.

Ігри для дітей від 3 до 4 років

• Настільна пісочниця

Ігри в пісочниці — універсальні. Це простір, де можна безмірно фантазувати і творити, розкриваючи свій внутрішній світ. Така гра розвиває уяву, мислення, всебічно розвиває дитину, допомагає вибудувати гармонійний образ світу.

Настільна пісочниця являє собою спеціальний ящик з піском та мініатюрними іграшками. В такому просторі дитина може програвати безліч сюжетів з казок і життя. На перших порах зацікавте дитину і пограйтеся разом із нею. Проявіть фантазію, покажіть дитині, що піском можна малювати, придбайте різнокольоровий пісок, формочки, маленькі фігурки, камінці.

• Нанизування

3—4-річні малюки залюбки і з захопленням нанизують на ниточку чи волосінь різноманітні намистинки, ґудзики, ягідки тощо. Разом з малюком зробіть красиве намисто, браслети. Вироби можна буде подарувати бабусі, мамі. Таке заняття допомагає розвивати дрібну моторику, посидючість, старанність.

• Гра «Більше турботи і ласки»

Візьміть на руки улюблену іграшку дитини і покачайте, промовляючи ласкаві слова, наприклад, «Мій любий ведмедику, з тобою так весело грати» або «Мені так любо обіймати тебе». Після цього попросіть дитину так покачати і приголубити іграшку.


Читайте також:

Здоров'я дітей з точки зору китайської медицини

Діти мають виховуватись в сім'ї, а не в інтернаті

Розповіді дітей про минулі життя

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...