• Ніна Ананіашвілі і Державний театр Грузії

  • Четвер, 13 березня 2008 року

«Це історична подія», - говорить генеральний директор і колишній танцюрист Шева Кар, спостерігаючи із залу для глядачів, як Ніна Ананіашвілі приймає квіти у глядачів, що аплодують стоячи під час дебюту Державного театру Грузії в Каліфорнійському університеті 23 лютого.

Ананіашвілі почала свою вражаючу кар'єру в 1981 р. у Великому театрі і скоро стала відома в світі як прима-балерина Великого і провідна балерина Американського балетного театру. З того часу її запрошували виступати з кращими трупами світу. Її виступи відрізняються витонченістю, пластичною манерою виконання, винятковою технічністю і драматизмом. Навіть сьогодні, коли вона змахує своєю стомленою рукою, її рухи наповнені грацією.

У 2004 р. Михайло Саакашвілі, президент Грузії, запросив Ананіашвілі для створення балетної трупи, яка могла б стати гордістю Грузії, - країни, що пережила за час відділення від Радянського Союзу в 1991 р. громадянську війну, економічний занепад і соціальні хвилювання. За чотири роки Ананіашвілі створила видатну трупу із ста танцюристів.

Трупа Ананіашвілі виконала романтичний класичний балет «Жізель», кращу партію Ананіашвілі. Костюми і декорації створені за дизайном виступу 1910 р.

Два акти абсолютно різні за своїм настроєм: перший - дуже барвистий, з костюмами і пейзажами у сяюче-блакитних тонах і насичено-коричневих, зелених, оранжевих тонах, що створюють особливий колорит.

Другий акт, навпаки, є втіленням безсмертної класики, оскільки балерини, одягнені в більш традиційні довгі повітряні спідниці і облягаючі корсети, танцюють на фоні дуже красивих темних містичних декорацій.

Державний балет Грузії офіційно дебютував цього літа в Америці на фестивалі Сполето - художньому фестивалі в Чарльстоні, аналогу фестивалю, який щорічно проводиться в італійському місті Сполето. Сьогодні Державний балет Грузії виступає в рамках турне по семи містах, включаючи міста на півдні і півночі Каліфорнії, Нью-Йорк, Чікаго, Айова-Сіті та Міннеаполіс.

Маша Савіц. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...