• Концерт 'Шень Юнь' у Празі: похвали й перешкоди

  • Вівторок, 18 березня 2008 року
Прага, Чехія. Після успішного виступу в Братиславі творчий колектив "Шень Юнь" ("Божественне мистецтво") у понеділок виступив із прем'єрою в празькому Центрі Конгресів, зачарувавши публіку унікальним представленням китайської традиційної культури.

Член парламенту Марек Бенда і двоє його маленьких дітей були надзвичайно вражені шоу.

«Я вважаю, що це прекрасно. У мене було відчуття, що в концерті частково присутня західна культура, тому ми могли його зрозуміти. Я привів двох своїх дітей, шести й восьми років, і обидва вони чудово провели час. Це прекрасне віддзеркалення величі Китаю, яке демонструє, наскільки стародавня й глибока його культура. Думаю, ми змогли це тут оцінити», - сказав Марек.

Ігор Вежсада, художній керівник Моравського національного театру, найбільшого театру в Моравії, був захоплений професіоналізмом танцюристів.

«У мене залишилося дуже гарне враження від концерту, - розповідає він. - Танці були на високому професійному рівні. На мій погляд, танець - це найдуховніше зі всіх видів мистецтва. Через це представлення глядачі змогли відчути велич історії Китаю та його духовну спадщину».

З тієї пори, як трупа "Шень Юнь" у 2004 р. вперше почала свої виступи, китайський комуністичний режим, використовуючи свої посольства й консульства, різними шляхами створює концертам перешкоди.

Численні політики, артисти, концертні зали отримували листи із закликами не відвідувати шоу й не надавати підтримку.

Під час виступу в Празі це сталося в черговий раз, коли чеське телебачення, найбільша телекомпанія країни, одержала листа з китайського посольства, в якому був заклик не відвідувати концерт.

Чеське телебачення запросило двох артистів із трупи "Шень Юнь" розповісти про концерт і про те, як він представляє китайську культуру. Під час інтерв'ю в ранковій передачі «Dobré Ráno» ведучий показав їм лист, отриманий з китайського посольства.

«Ми не китайське телебачення, ми навіть не державна компанія, тому наша перевага в тому, що ми можемо запрошувати, кого захочемо. Китай у цьому сенсі трохи відрізняється», - сказав ведучий.

Офіційному Пекіну припало не до душі це шоу через те, що воно включає два номери, які відображають незаконне переслідування медитативної практики Фалуньгун, яку китайська компартія заборонила й піддає нападкам із 1999 р. без особливих на те підстав.

Фалуньгун разом із буддизмом, даосизмом і конфуціанством є частиною китайської історії, і в концерті відбито ідеали цієї практики. В шоу також відображена культура таких етнічних груп, як тибетці, монголи, уйгури й корейці.

Китайське посольство опублікувало оголошення на першій сторінці китайської газети «Jie Hua Tong Xun», яка виходить у Чехії, попередження для місцевих китайців не відвідувати концерт через зміст, який пов'язаний із Фалуньгун.

З моменту початку переслідування в 1999 р. китайські посольства і консульства притримуються політики центрального уряду, зводячи наклеп на Фалуньгун і погрожуючи будь-якій організації, урядовій групі або заходу, який у позитивному світлі представляє мирну медитативну практику.

Велика Епоха є почесним спонсором концертів "Шень Юнь".

Каміл Ракіта. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі