ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

5 продуктів, що знижують рівень холестерину

Велика Епоха
(monticello/Shutterstock)

Високий рівень холестерину підвищує ризик серцевого нападу, а низький рівень може мати зв'язок із раком. Зміна раціону, масаж акупунктурних точок та інші методи можуть допомогти підтримувати здоровий рівень холестерину.

Зазвичай обстеження на рівень холестерину включає чотири показники:

  • загальний холестерин
  • ліпопротеїди високої щільності ("хороший" холестерин; ЛПВЩ)
  • ліпопротеїди низької щільності ("поганий" холестерин; ЛПНЩ)
  • тригліцериди (нейтральні жири).

Підвищений рівень холестерину і тригліцеридів може збільшити ризик серцевого нападу.

Ризики, пов'язані з низьким рівнем холестерину

Низький рівень холестерину може призвести до недостатньої секреції гормонів, погіршення пам'яті, прискореного серцебиття, ослаблення імунітету і навіть підвищення ризику розвитку недоумства та раку.

Холестерин є важливим компонентом клітинних мембран. Підтримка балансу рівня холестерину в організмі має вирішальне значення для функціонування клітин.

Перевірте рівень холестерину за 3 секунди

Японський лікар Акійосі Учіяма в одній із телепередач поділився простим тестом для перевірки рівня холестерину.

Підніміть ногу і вщипніть шкіру в задній частині ахіллового сухожилля. Виміряйте товщину защемленої шкіри. Якщо вона перевищує 1,5 см, пам'ятайте про можливість підвищеного рівня холестерину і зверніться до лікаря для обстеження.

Вщипніть шкіру в задній частині ахіллового сухожилля, щоб самостійно перевірити рівень холестерину за три секунди. (The Epoch Times)

Шкіра на задній поверхні ахіллового сухожилля дуже тонка і схильна до травм. Під час природного процесу загоєння в цій ділянці накопичується холестерин із прилеглих кровоносних судин, що призводить до потовщення ахіллового сухожилля.

Масаж акупунктурних точок для поліпшення ліпідів у крові

Традиційна китайська медицина вважає, що високий рівень ліпідів у крові насамперед спричинений накопиченням флегми, яка є відходами метаболізму. Часте вживання продуктів з високим вмістом жирів і солі може призвести до дисфункції травної системи та різних органів.

Одне з досліджень показало, що стимуляція акупунктурної точки Фенлун (ST 40) позитивно впливає на видалення флегми, а також на зниження рівня ліпідів у крові.

Акупунктурна точка Фенлун розташована на 20 см нижче зовнішнього боку коліна. Масажуйте цю ділянку або постукуйте по ній кулаками протягом трьох хвилин щодня, доки не відчуєте легкої болючості або припухлості.

Розташування акупунктурної точки Фенлун. (The Epoch Times)

Яєчний лецитин може допомогти знизити рівень холестерину

Яйця — багате джерело білка, але багато літніх людей уникають їх вживання через холестерин, що міститься в них, особливо в жовтках. Однак, яєчні жовтки містять лецитин, який може знижувати рівень холестерину, зменшувати вміст ліпідів у крові та захищати печінку. З огляду на велику кількість лецитину в яєчних жовтках, немає потреби надмірно перейматися холестерином, що міститься в них.

Особам із високим рівнем холестерину слід обмежити споживання яєць до одного на день. Крім того, рекомендується ретельно варити яйця.

Уникайте продуктів із високим вмістом трансжирів і з високим вмістом холестерину

Продукти з високим вмістом трансжирів: газовані напої та листкова випічка. Надмірне вживання цих продуктів може підвищити рівень холестерину ЛПНЩ і знизити рівень холестерину ЛПВЩ, збільшуючи ризик розвитку атеросклерозу.

Продукти з високим вмістом холестерину: деякі люди із задоволенням їдять печінку і нирки, а інші надають перевагу ікрі крабів, креветок і рибній ікрі, устрицям, морському вушку і молюскам. Ці продукти містять багато холестерину, тому краще не вживати їх надмірно.

Щоб контролювати рівень холестерину, необхідно скоротити споживання обробленої їжі, їсти більше натуральних продуктів і вибирати здорові жири.

5 продуктів, що знижують рівень холестерину

У статті, опублікованій 2021 року в Гарвардській медичній школі, описано 11 продуктів, здатних знизити рівень холестерину ЛПНЩ. Ось п'ять із них, які легко купити й приготувати:

Овес.

Овес містить розчинну клітковину, яка може знижувати рівень холестерину, що робить його чудовим вибором для сніданку.

Яблука.

Пектин, що міститься в яблуках, може скоротити час перебування холестерину ЛПНЩ у крові.

Соєві боби.

Лецитин, що міститься в соєвих бобах, знижує рівень холестерину.

Глибоководна риба.

Глибоководна риба, така як скумбрія, тунець і лосось, багата на омега-3 жирні кислоти, які можуть знизити рівень тригліцеридів у крові.

Горіхи.

Горіхи містять багато білка і цинку, які можуть знизити рівень холестерину ЛПНЩ і захистити серце.

Суп зі свинячих реберець із морськими водоростями та дайконом

Інгредієнти:

  • 130 грамів морських водоростей
  • 1 редька дайкон
  • 300 грамів свинячих реберець
  • сіль на смак

Доведіть до кипіння каструлю з водою, бланшуйте свинячі реберця, потім промийте їх чистою водою і відкладіть убік.

Очистьте і вимийте редьку дайкон, наріжте її на шматочки й відкладіть убік.

Покладіть шматочки редьки дайкон у каструлю для тушкування, додайте бланшовані свинячі реберця і заповніть каструлю водою приблизно на 80 %. Тушкуйте протягом 20 хвилин.

Додайте в каструлю морські водорості та продовжуйте тушкувати ще 30 хвилин. Приправте сіллю на смак, і страва готова до подачі.

Полісахариди, що містяться в морських водоростях, здатні знижувати рівень холестерину і тригліцеридів, підтримуючи здоров'я серцево-судинної системи й знижуючи ризик високого кров'яного тиску. Морські водорості також допомагають виводити шлаки з крові та запобігають утворенню тромбів, тим самим захищаючи від атеросклерозу. Дослідження показали, що полісахариди морської капусти здатні лікувати атеросклероз.

Редис цілюще впливає на травну систему. Він сприяє більш ранньому спорожненню шлунка, що посилює синтез адипонектину. Адипонектин сприяє відновленню кровоносних судин і запобігає розвитку атеросклерозу. Компоненти, що містяться в редисці, також сприяють лікуванню різних захворювань, таких як рак, діабет і ураження печінки.

За матеріалами The Epoch Times USA