• Тест: яким повітрям ти дихаєш?

  • П'ятниця, 4 липня 2008 року

В Україні залишилося не більше 6% безпечної для мешкання території, -такого висновку дійшли дослідники Організації безпеки та співпраці в Європі.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) забруднення повітря є основним чинником ризику для здоров'я людини. Наскільки безпечне повітря, яким дихаєте Ви? Відповівши на 6 простих питань, Ви самі зможете дізнатися. За кожну відповідь «скоріше так» додайте 2 бали, за кожен «скоріше ні» не додавайте балів.

1. До середини дня Ви помічаєте, що дещо втомилися, настрій Вам зіпсували майже із самого ранку, і настирливе «качання» ногою Вашого/Вашої колеги Вас дратує.

2. Ви недавно перехворіли на інфекційне, простудне, вірусне захворювання і взагалі частенько відчуваєте себе недобре.

3. У Вас буває сухий кашель, дере в горлі або з'являється алергічне свербіння, хоча завжди думали, що алергії у Вас немає.

4. За кілька годин до кінця робочого дня вже складно уловити, що хочуть від Вас оточуючі, увага неначе розсіяна.

5. Ви завжди вважали, що депресія - це страшилки з глянсових журналів, але частенько в голову приходить думка: а чи не побалувати себе чим-небудь смачненьким або, навпаки, охоплює повна апатія до їжі.

6. Вранці важко вставати, а на шкірі інколи з'являється червоний висип, щось подібне до подразнення, також бувають вугрові висипи, хоча шкірних захворювань у своїй медкартці не пригадуєте.

Підіб'ємо підсумки:

Від 0 до 2 балів

Ви щасливий власник будиночка в екологічно чистому куточку світу, а Ваш офіс, напевно, знаходиться десь посеред гірських альпійських вершин. За Вас можна тільки радіти!

Від 4 до 6 балів

Повітря, яким Ви дихаєте, ймовірно, не достатньо насичене вологою, звідси і швидка стомлюваність, неуважність, інколи сухість у горлі.

Сухе повітря погіршує самопочуття і знижує захисні функції організму, адже пересохлі слизові оболонки носа й рота (що особливо актуально з приходом літа) легко пропускають бактерії. Для ефективного зволоження необхідно, при інтенсивному повітрообміні випаровувати 200 - 400 грамів води за годину, тому вологе прибирання приміщення в корені не вирішує проблеми браку вологи.

Від 8 до 12 балів

Повітря, яким Ви дихаєте, має високий ступінь забруднення. Тому окрім зволоження повітря, потіште себе його очищенням. Невипадково довгожителів можна зустріти в основному в районах із чистим повітрям.

Щоб компенсувати організму шкоду, завдану токсичними речовинами і всякими алергенами, додайте у свій «повітряний раціон» вітаміни - негативно заряджені іони.

Наука стверджує, що в горах, незайманому лісі або у водопаду концентрація іонів деколи перевищує 100 000 на куб. см і тому нам так легко дихається. А у квартирах, офісах або на вулицях міста - рідко перевищує 100 - 200, при цьому за норму прийнято вважати не менше 600. Недолік іонів призводить до постійного кисневого голодування, підвищеної стомлюваності, болі в голові, запальних процесів, загального ослабіння імунітету і регенеруючих властивостей шкіри.

Очищення повітря

За рік в атмосферу викидається 4,2 млн тонн шкідливих речовин, тобто середньостатистичний українець споживає їх приблизно 100 кг щороку! За даними Мінекології, в середньому у країні перевищення гранично допустимого рівня забруднення в містах становить 10%.

Сучасні технології пропонують безліч приладів, здатних очистити повітря, зволожити його, «приправити» іонами, знівелювавши таким чином руйнівний вплив токсинів, канцерогенів та ін., що потрапляє в нашу кров через легені. По суті, очисник повітря із зволожувачем є кліматичним комплексом. У деяких моделях є додаткові функції швидкого очищення від пилку або сигаретного диму. Фірми-виробники сьогодні можуть запропонувати нам широкий вибір функцій, потужності, розміру, форми, безпеки, шумності, економічності споживання електроенергії та навіть кольору очисників повітря.

Безумовно, комбінація перерахованих характеристик упливає не лише на вартість кліматичного встаткування, але і його ефективність у кожному конкретному випадку. Тому ми вирішили детально розібратися з критеріями вибору очисника повітря і присвятити цьому наступний огляд.

За відповідями ми звернулися до фахівця, який уже не перший рік представляє на ринку України товари для здоров'я і кліматичне встаткування - Володимира Каплуненко, генерального директора ТНД-Київ.

(Інтернет-магазин Джин - товари для здоров'я, побутова техніка, кліматичне встаткування. Безкоштовна консультація за тел.: (044) 587 63 99).

Про те, як зробити повітря по-альпійськи свіжим і чистим, що потрібно знати про очисники повітря, а на що не варто витрачати свій час і гроші, читайте в нашій наступній статті про чистоту повітря.

Вікторія Веснова. Велика Епоха, Україна

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...