• Олія омега-3 - допомога старіючому мозкові

  • Середа, 11 червня 2008 року
Більшість із нас не в захваті від думки про те, що в процесі старіння мозок утрачає свої функції.

Існує дослідження, результати якого показують, що високий рівень DHA (докозагексагенова кислота - олія омега-3, виявлена в деяких видах риб) істотно знижує ризик виникнення хвороби Альцгеймера і старечого недоумства. Такого роду дослідження не можна використовувати як доказ того, що саме DHA є критичним чинником, але відомо, що DHA складає істотну частку жирів, виявлених у мембранах нервових клітин мозку. Приймаючи вищезазначене до уваги, не дуже важко встановити, що забезпечення належного рівня DHA в організмі може бути важливим для збереження функцій мозку.

Зв'язок між уживанням риби, рівнем омега-3 і функціями мозку недавно повторно розглянули у двох дослідженнях, опублікованих наприкінці минулого року в американському «Журналі дієтичного харчування». В одному з цих досліджень, що проводилося серед більш ніж 2000 норвежців віком 70 - 74 років, було встановлено (за допомогою ряду перевірок) взаємозв'язок між уживанням риби й діяльністю мозку [1]. Дослідники виявили, що вживання в середньому 10 грамів і більше риби на день покращує роботу мозку і знижує ризик пониження пізнавальної діяльності мозку.

Один із фактів, які підкріплюють уявлення про те, що в рибі міститься щось корисне, це те, що між уживанням риби і мозковими функціями існує кількісний зв'язок. Інакше кажучи, чим більше риби з'їси, тим краще працює мозок. Це співвідношення зберігається до вживання 75 грамів риби на день, після чого, мабуть, збільшення порції риби не приносить ніякої додаткової користі.

У другому дослідженні вчені зміряли вміст олії омега-3 у крові більш ніж 800 чоловіків і жінок віком від 50 до 70 років і порівняли його з діяльністю мозку (знову ж таки, за допомогою ряду перевірок) [2]. Учасники цього дослідження були під спостереженням протягом трьох років. У двох випробуваннях було встановлено, що люди з великим умістом омега-3 значно менше схильні до зниження пізнавальної функції мозку. Проте ніякого зв'язку між умістом омега-3 та іншими видами розумової діяльності, включаючи швидкість мовлення та пам'ять, установлено не було.

Автори другого дослідження закликають провести рандомізовані тести, щоб оцінити потенціал олії омега-3 у збереженні або збільшенні мозкових функцій. Таке дослідження, проведене належним чином, могло б раз і назавжди вирішити питання, чи здатна олія омега-3 допомогти зберегти активність людського мозку відповідно до того, як ми старіємо.

Доктор Джон Бріффа - лондонський лікар у галузі харчування та природної медицини.

Посилання:

1. Nurk E, et al. Cognitive performance among the elderly and dietary fish intake: the Hordaland Health Study. American Journal of Clinical Nutrition 2007; 86(5): 1470-8.

2. Dullemeijer C, et al. n 3 Fatty acid proportions in plasma and cognitive performance in older adults. American Journal of Clinical Nutrition 2007; 86(5): 1479-85.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...