• Майбутнє лугової конюшини - медицина й пальне

  • Субота, 31 травня 2008 року

Жінки, які страждають від симптомів менопауз і стурбовані побічними ефектами замісної терапії естрогеном, можуть спробувати ефективні натуральні ліки з лугової конюшини.

"Ми вважаємо, що для конюшини є майбутнє як гормонального регулювальника, щоб зменшити симптоми менопауз, такі як приливи", - каже вчений, фахівець із сільського господарства Канади доктор Юсуф Пападопулос.

Працюючи з колегою, доктором Жун Цао, Пападопулос виявив, що рослина лугова конюшина містить велику кількість біологічно активних компонентів, які називаються ізафлавонами, які можуть регулювати гормони і зменшити остеопороз, діючи як слабкий естроген.

Тоді як естроген-ізофлавон виділявся із соєвих бобів, які стали дуже доступними останніми роками, доктор Пападопулос думає, що конюшина підходить для цього набагато краще.

"Ми виявили, що концентрація ізофлавонів у луговій конюшині в 30 разів вища, ніж у соєвих бобах, найбільша концентрація міститься в листку конюшини", - каже він. Доктор Цао пропонує виділяти ізофлавони з конюшини, що може бути менш дорого, оскільки ціни на сою ростуть.

У пошуках чотирилистої конюшини

Доктор Пападопулос і доктор Цао почали досліджувати лугову конюшину в 2000 році, щоб науково обґрунтувати народні засоби та з'ясувати потенціал лугової конюшини як лікувальної рослини.

"Ізофлавони, отримані з лугової конюшини, діють як захисні механізми рослини проти комах, бактерій і цвілі, а також мають захисні якості для людського здоров'я", - сказав доктор Цао.

"Ізофлавони проявляють себе як антиоксиданти, а також мають протиракові властивості. Недавні дослідження також продемонстрували їхню роль у зменшені ризику серцево-судинних захворювань".

Наступні кроки

Наступна стадія вивчень - це виведення сортів конюшини з підвищеним умістом ізофлавонів.

"Ми вже показуємо на екрані сорти з найвищим бажаним рівнем ізофлавонів", - каже доктор Пападопулос, який спеціалізується на селекції рослин і генетиці та проводить свої дослідження конюшини на базі для проведення досліджень у сільському господарстві в Канаді на острові Принца Едуарда.

Оцінювання цих біологічно активних компонентів може забрати до двох років. Далі постає проблема об'єднання з промисловим партнером, щоб виготовити продукт, це може зайняти три - п'ять років.

Власники худоби знали протягом сотень років, що лугова конюшина містить багато істотних поживних речовин, роблячи його ідеальним фуражем. У конюшини тепер є потенціал, щоб надати фермерам джерело доходу в абсолютно новій галузі, такий як ліки.

У Канаді ідеальний клімат для виробництва конюшини, і фермери вже вирощують лугову конюшину поперемінно з іншими сільськогосподарськими культурами. Якби конюшина могла продаватися як лікувальна рослина, фермери могли би більше заробляти, збуваючи новий урожай на ринок, не розширюючи при цьому землі спеціально для конюшини. Лугову конюшину можна також використовувати й в інший спосіб. Її стебла можуть бути перероблені в біологічне паливо для опалювання, що створює ще одну можливість для збільшення доходів фермерів.

Доктор Пападопулос сповнений ентузіазму, і не лише через лікувальний та економічний потенціал лугової конюшини. "Серед іншого, лугова конюшина - багатолітня рослина і виробляє власний азот, виключаючи потребу в добривах. Це дуже добре для навколишнього середовища", - каже він.

Автор - Джон Морісон, регіональний службовець із установлення звязків сільського господарства Канади

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...