• Все про солярій, частина 3: Тест

  • Четвер, 17 квітня 2008 року

Я давній і вельми переконаний користувач автозасмаги, але відповідальність перед читачем плюс знання того, що дає солярій роблять свою справу.

У Києві вибір соляріїв величезний, тому вирішила зупинитися на тих, що спеціалізуються суто на соляріях. Як вибрати солярій, пам'ятаю: телефоном питаю про географію виробника, тип, наявність відповідної вентиляції і ... записуюся на ранок наступного дня.

У студії загару «Екватор» адміністратор Леся зустрічає мене доброзичливою усмішкою. За її приємним кольором шкіри розумію — вона знає про солярії не з чуток. Леся Судак терпляче відповідає на мої питання, додає важливі деталі. Перераховуючи список протипоказань, дівчина пояснює: «Антибіотики й ультрафіолет — гримуча суміш! Нікому не рекомендуємо: загрожує сильними опіками, пігментацією, яка не проходить досить довгий час. Крім того, якщо напередодні Ви були в косметолога і застосовували препарати, що підвищують світлочутливість шкіри, то уявіть, що буде з вашим обличчям — воно просто згорить. Такі відвідини солярію можуть запам'ятатися на все життя».

Мені пояснюють, що солярій дозволяє підібрати потрібний відтінок, і обгоріти мені не дадуть. Тепер уже питання ставлять мені, і Леся рекомендує — 4 хв.

Далі мені пропонують стикіни — спеціальні захисні наклейки на груди, окуляри для захисту очей від руйнівної дії ультрафіолету, одноразові тапочки для захисту ніг, одноразову шапочку — УФ сушить волосся, особливо шапочка потрібна для фарбованого волосся або після хімічної завивки.

Леся проводить мене в невелику кімнату, показує серветки й засоби для зняття макіяжу (залишити можна туш і помаду; краще на губи нанести бальзам з УФ захистом).

У кімнатці є стілець, продумані плечики для одягу і навіть лопатка для взуття — про клієнта тут піклуються, і це заспокоює.

Далі Леся показує, на яку кнопочку потрібно натискати й рекомендує скористатися так званою системою зрошування — цікаво. Ввічливо усміхаючись, і, напевно, відчуваючи мою невелику внутрішньо напругу (дуже багато «страшилок» я чула про солярії), адміністратор заспокоює, що на солярії немає ні клямок, ні замків, і я зможу вийти будь-якої миті.

Залишає мене наодинці з Mega Sun. Приміряю шапочку — добре, що мене ніхто не бачить. Стою в капсулі, натискаю на кнопки.

Цікавість перемагає здоровий глузд: трішки піднявши окуляри, розплющую очі і дивлюся, як включаються лампи: мене оточує яскраве майже сонячне світло, включається музика — дуже пляжна, хочеться танцювати. До речі, чула, що так краще «липне» засмага. Переконую себе закрити очі.

Трохи пахне кварцом, грає музика, тепло. Навіть спекотно, і тут... що це?! Легкий водяний пил — дуже освіжає, ось яке воно — зрошування! Якоїсь миті згадую, що в дитинстві мені говорили про клаустрофобію, паніка підкрадається зовсім близько, але зараз-таки згадую, що тут «немає ні замків, ні клямок», відразу стає спокійніше.

Виходжу, хочеться пити. Треба ж, ліворуч стоїть кулер із водою, на ньому стаканчики.

Під кінець питаю в Лесі, чи є специфічна інформація, яку потрібно знати тим, хто має намір відвідати солярій, якщо ним пощастить менше, ніж мені із кваліфікованим персоналом. «Поцікавтеся, який ресурс ламп і скільки з цього ресурсу вже витрачено: чим старіша лампа, тим менший ефект засмаги. Добре, якщо ресурс зношеності не дійшов до 70%. І ще: залежно від ламп, перші 60—90 годин вони дають 120% ультрафіолету, тобто зі свого часу слід відняти 1—2 хвилини».

Примітка: Відразу після солярію корисно пити сік манго, морквяний, абрикосовий — вони відновлюють каротин. Також рекомендується використовувати косметику після засмагання. Ультрафіолет сушить шкіру, а гарна косметика для засмаги містить величезну порцію зволоження, косметика до засмаги включає активатори засмаги, підсилюючи ефект кожного сеансу.

Загальне враження

Ефект засмагання проявився після першого ж сеансу: шкіра набула приємного відтінку, щоки трохи підрум'янилися, і в цілому вигляд здоровіший. В офісі сказали: «Добре, що почала користуватися рум'янами — тобі до лиця». Настрій піднесений, як після невеликої відпустки.

До перших крапель зволожуючого крему на обличчі відчувається невелика «стягненість». Поширений міф про те, що засмага, отримана у солярії, облізе через 2—3 дні, виявився всього лише міфом. Для чистоти експерименту ми вирішили опублікувати статтю по закінченню 5 денного походу до солярію. Засмага трохи посвітліла на 4-й день, ніякого лущення або свербіння.

Думаю, солярій — відмінний подарунок собі та своїм близьким: відвідання — для підняття настрою, зміцнення імунітету, естетичного ефекту; солярій під ключ — як приємний і ненудний бізнес.

Куди піти загоряти у Вашому місті?

Київ   Одеса   Харків   Львів   Дніпропетровськ   Донецьк   Запоріжжя

Вікторія Веснова. Велика Епоха, Україна

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...