• Домашні пологи: за і проти

  • Середа, 9 квітня 2008 року
Усім відомо, що пологи - це складна процедура, інколи чревата ускладненнями, тому правильно прийняти пологи не просто бажано для здоров'я матері та дитяти, але, швидше, обов'язкова умова для нормального подальшого розвитку немовляти.

Багато хто не любить кабінети, що пахнуть медикаментами, вважає, що при втомлених і бездушних сестрах, у яких ви «двадцята за день», важко розслабиться та відчути довірливу атмосферу. Перейми, що ще не почалися, можуть бути спровоковані медикаментозно, навіть без вашої згоди - усе має протікати за годинами, і ваші бажання тут не враховуються.

За домашні пологи виступають ті жінки, які якось постраждали в лікарнях або ж мали справу з бездушними медсестрами, для яких ви і ваше дитя всього лише «шматок м'яса». Вони вважають, що процес народження має протікати природно і свого часу, оскільки природа мудра, і вона заклала в тіло жінки все необхідне для цього. Також висуваються дані про те, що можливість інфікуватися в домашніх умовах зменшується, оскільки виключено внутрішньолікарняну інфекцію.

Усе ж противників домашніх пологів залишається дуже багато. Головний пункт, що висувається проти домашніх пологів, це можливі ускладнення й необхідність у терміновій госпіталізації. Звичайно, кваліфікована акушерка не візьметься приймати пологи вдома, якщо вона впевнена, що існує хоч найменша небезпека для плоду або породіллі. З іншого боку, завжди залишається частина ризику на несподіваний результат пологів, навіть за умов ретельного обстеження УЗІ та гінеколога пологи - це «сюрприз».

Якщо пологи в жінки перші, то навіть налаштована на біль жінка, може недооцінити свій больовий поріг, оскільки він у всіх різний.

Проблема домашніх пологів залишає багато неоднозначних питань, на які не можна відповісти просто «так чи ні». Дуже складна тема, дуже різні долі. Є багато постраждалих від невмілих акушерок під час домашніх пологів і також багато постраждалих від дій лікарів у лікарнях. Можливо, тому, що неможливо індивідуальний організм підвести під загальну схему.

Чи будете ви народжувати вдома чи в лікарні, вам порекомендують походити на спеціальну підготовку, детально дізнатися все, через що вам належить пройти, підготуватися також морально. Чим менше несподіванок, тим спокійніше вам і вашому немовляті.

Інше питання, що породілля в домашніх умовах ніяк не захищена ні юридично, ні медично. Що постраждалій жінці важче довести, що вона стала жертвою непрофесійної акушерки і тут потрібний договір, що регламентує права постраждалої сторони й обов'язки акушерки. Не покладайтеся на щасливий випадок! Вдалі пологи - це приємні спогади в бесіді, а невдалі - трагедія на все життя.

Ольга Стасєва. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі