• Чи дійсно шоколад робить вас щасливішими?

  • Неділя, 17 лютого 2008 року

Існує багато суперечок між ученими і фахівцями з харчування, не говорячи вже про любителів шоколаду, про те, чи може шоколад дійсно зробити вас щасливішими. Він, безумовно, може дати таке відчуття, з чим погодяться багато людей! Деякі також вважають, що шоколад є стимулятором, - і здається, що він може дати відчуття щастя, задоволення і розслаблення, які своєю чергою дозволяють насолоджуватися товариством коханої людини.

Як щодо того, що шоколад дає відчуття "щастя" - окрім його короткочасного чудового смаку?

Шоколад містить триптофан - найважливішу амінокислоту, відому своїми антидепресантними властивостями і знеболюючим ефектом. Організму необхідний триптофан для виробництва серотоніну, який є регулювальником "настрою" та "емоцій". Коли у вашому тілі достатній рівень серотоніну, у вас швидше за все є відчуття внутрішньої гармонії та задоволення, відчуття єднання зі Всесвітом.

Якщо у вас дуже низький рівень цієї речовини, ви, можливо, відчуваєте депресію, апатію або навіть тривогу. З іншого боку, якщо у вас дуже високий рівень серотоніну, ви, можливо, відчуваєте агресію, роздратування і збудження.

Баланс гормонів, хімічних і поживних речовин необхідний для гарного здоров'я і благополуччя. Якщо ви хочете з'їсти щось, щоб відчути себе спокійніше і зосереджено, вибирайте продукти харчування (не шоколад!), багаті на триптофан або серотонін. Велику кількість триптофану містять молочні продукти, овес, банани, фініки, червоне м'ясо, турецький горошок, насіннячко соняшнику та гарбуза, морська капуста й арахіс.

Серотонін є в продуктах, що містять крохмаль, таких як картопля, і в їжі, багатій на вуглеводи. Ці продукти можуть також викликати відчуття сонливості або спаду діяльності у деяких людей. Збалансоване, здорове харчування, що включає свіжі овочі, фрукти, горіхи, насіння, цілісне зерно, рибу, свіжу питну воду, є дуже важливою часткою підтримки здоров'я і відчуття благополуччя протягом усього вашого життя. А різноманітна і багата на поживні речовини дієта дає тілу все, що необхідне для підтримки всіх систем організму, особливо нервової системи, яка працює краще за все при стабільному рівні цукру в крові.

З іншого боку, дієті з високим вмістом цукру (включаючи шоколад!) і рафінованих продуктів не вистачає поживної цінності, і вона дає організму помилкове відчуття гарного самопочуття, яке швидко випаровується, залишаючи втому і роздратування.

Кофеїн та алкоголь мають той самий ефект. Кофеїн є стрес-фактором для організму - він імітує підняття тонусу, вводячи нервову систему в умови стресу. Алкоголь і кофеїн також стимулює виробництво гормонів, створюючи звикання, даючи відчуття, що вони необхідні вам, щоб відчувати себе краще, тоді як вони фактично не приносять ніякої користі.

Тому тоді як шоколад, кава й алкоголь дають тимчасове відчуття поліпшення самопочуття, кращий спосіб насолоджуватися благополуччям протягом усього вашого життя - це добре збалансований раціон харчування, з помірною кількістю алкоголю, кофеїну та цукру. Крім того, важливо харчуватися регулярно, щоб підтримувати постійний рівень цукру в крові й рівень енергії, щоб уникнути різкої зміни настрою.

Хоча дієта може, поза сумнівом, підтримувати душевне здоров'я, але якщо ви страждаєте на симптоми депресії, тривоги і перепади настрою, зверніться за порадою до гарного професіонала в галузі медицини.

Чейні Блу. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...