• Причини для того, щоб стати вегетаріанцем

  • П'ятниця, 23 травня 2008 року
Вегетаріанці не їдять продукти тваринного походження, включаючи рибу, при цьому вживають молочні продукти, яйця і мед. У людей, які не є вегетаріанцями, виникає питання: «Але чому вони не хочуть їсти м'ясо? Чи не відчувають вони дефіциту білків?»

Причини для того, щоб стати вегетаріанцями, різноманітні. Є люди, які просто не люблять м'яса. Але для багатьох головним мотивом є здоров'я. Інші негативно ставляться до факту вбивства тварин заради їжі, і, нарешті, вартість на екологічному рівні для виробництва одного кілограма м'яса надмірна у порівнянні з рослинними білками. Давайте проаналізуємо ці мотиви не для того, щоб наслідувати, а просто краще їх зрозуміти.

Здоров'я

Споживання великої кількості м'яса спричиняє вироблення таких токсинів, як сечова кислота, (яка викликає подагру) або насичені жири. Пурин, що міститься у пуриновій кислоті, важко поглинається слизовою оболонкою кишечника і виводиться нирками та печінкою. М'ясо, особливо червоне, значно збільшує ризик виникнення раку. Американський інститут із вивчення раку підтвердив це, провівши дослідження серед 500000 пацієнтів у дев'яти європейських країнах. Згідно з цими даними, ковбасні вироби і червоне м'ясо, особливо мало просмажене, були джерелом хвороби. Споживання великої кількості м'яса також провокує агресію.

Вбивства заради їжі

Цілком звичне явище на цій Землі. Але для деяких чутливих людей це неприйнятно. У деяких релігіях вважається, що людина може переродитися у тварину. Вбити тварину, означає знищити життя, а душі, яка жила у цьому тілі, доведеться блукати, поки не закінчиться термін життя, який був запланований для неї спочатку. Такі почуття або віра є особистою справою кожного. Але існує важливий чинник: як тварини вирощуються і методи їх забою у нашому суспільстві. Багато хто вважає, що це негідно для суспільства, яке вважає себе цивілізованим, і вважають коров'ячий сказ і пташиний грип логічними наслідки неповаги щодо розведення тварин. Ці скандальні умови відбили апетит у багатьох «м'ясоїдних».

Виробництво м'яса дорого обходиться в екологічному сенсі

Для виробництва одного кілограма овочів або зернових необхідно від 500 до 2 000 літрів води, а для одного кілограма м'яса - 10 000 літрів (джерело: «Життя і наука», N°955, стр.34).  64 % орних земель використовується під худобу, тоді як замість 1 кг м'яса можна виробити 16 кг овочів. Коли виробництво м'яса відбувається в індустріальному масштабі, тваринні фекалії спричиняють серйозне забруднення. У Бретані, де скотарство дуже розвинене, у воді міститься найвища кількість нітрату в Європі. Вода в крані більше не є питною, а споживачі купують воду у пляшках, що викликає додаткові витрати (джерело: «Води і річки в Бретані, N°103, березень 1998 р.).

Чи є мінуси?

Якщо вегетаріанець їсть молочні продукти, яйця і боби, то кількість білка цілком достатня. Чи варто ставати вегетаріанцем? Це особистий вибір. Але споживання меншої кількості м'яса дійсно приносить користь здоров'ю, фінансам і екології. Деякі лікарі рекомендують їсти тричі на тиждень м'ясо, двічі на тиждень - рибу. Не рекомендують їсти м'ясо двічі на день. Для створення збалансованого раціону без м'яса, необхідно замінювати його молочними продуктами, яйцями, тофу (соєвий сир) і бобами, наприклад, чечевицею (без копченини!). Вегетаріанська кухня - це мистецтво, якому можна навчитися збираючи вегетаріанські рецепти, наприклад, на кулінарних курсах або у спеціалізованих куховарських книгах.

Версія французькою

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...