• При курінні марихуани ризик захворіти на рак вищий, ніж при курінні цигарок

  • Середа, 23 квітня 2008 року
Медичний науково-дослідний інститут Нової Зеландії попереджає: проблема зловживання марихуаною в Новій Зеландії, врешті-решт, викличе «епідемію» раку легенів.

Керівник групи вчених Ричард Біслі у своїй статті, опублікованій у European Respiratory Journal, стверджує, що марихуана потенційно більш шкідлива для дихальних шляхів, ніж тютюн, тому що її дим містить удвічі більше канцерогенних речовин. «У курців марихуани в п'ять разів більше оксиду вуглецю в крові», - каже він.

Дослідники опитали 79 пацієнтів, які страждають на рак легенів, і виявили фактори ризику, які могли стати причиною хвороби, такі як: куріння, історія сім'ї та вид діяльності. Пацієнтів також питали про вживання марихуани й алкоголю.

У групі підвищеного ризику вірогідність захворіти на рак легенів була вп'ятеро більша в тих пацієнтів, які викурювали за день більше однієї цигарки з марихуаною протягом 10 років або більше двох таких цигарок за день протягом п'яти років.

Інші дослідження виявили можливий зв'язок між марихуаною й виникненням раку, але небагато їх виявили частоту поширеності захворювання. «Вживання марихуани в Новій Зеландії вже може бути причиною кожного двадцятого серед виявлених ракових утворень у легенях», - сказав Біслі.

Директор Фонду освіти з проблем алкоголю та наркотиків (FADE), Колін Брамфітт заявив, що марихуана використовується інакше, ніж тютюн, і, можливо, саме тому вона шкідливіша. Коли люди палять цигарку, вона зазвичай має фільтр, тоді як курці марихуани фільтром зазвичай не користуються.

«Люди мають зрозуміти, що куріння чого б там не було, чи це марихуана, цигарки або що-небудь інше, це одна із найбільш насильницьких речей, яку вони можуть зробити стосовно себе», - сказав він. За його словами, любителі марихуани також зазвичай роблять глибший вдих і затримують дим у легенях. До того ж, марихуана горить при вищій температурі, ніж тютюн.

У редакторській статті журналу European Respiratory Journal за цей рік мовиться, що вживання марихуани потрібно вважати соціальною проблемою: «Звичайно, було б цікаво дізнатися, який відсоток читачів нашої статті зіткнувся з тим фактом, що їхні діти або діти їхніх друзів палять марихуану або мають справу з торговцями марихуаною».

«Ми зіткнулися не з великим тютюновими компаніями з їхніми величезними легальними прибутками, а з ще жахливішим прихованим ворогом», - кажуть автори.

Тривале дослідження, проведене в університеті Отаго, показало високий рівень як вживання марихуани, так і незаконного прийому наркотиків, причому більше 80 відсотків учасників віком 25 років уживали марихуану, і більше 40 відсотків приймали інші незаконні наркотики.

Провідний дослідник, професор Девід Фергюссон, повідомив про тривалі дебати через те, чи збільшує вживання марихуани ризик того, що молоді люди почнуть вживати інші незаконні наркотики. «Наше дослідження показує, що регулярне вживання марихуани збільшує ризик звикання до інших наркотиків», - сказав він, додавши, що вживання марихуани незаконне. Це означає, що курцям доводиться купувати товар на нелегальному ринку, маючи справу з торговцями наркотиків.

«Якщо прив'язаність виникає через те, що у зв'язку з вживанням марихуани частішають контакти з нелегальним ринком наркотиків, це підстава для декриміналізації або легалізації марихуани. Якщо, проте, прив'язаність виникає тому, що вживання марихуани спонукає молодих людей експериментувати з іншими наркотиками, то результати можуть розглядатися як підтримка заборони на вживання марихуани», - сказав професор Фергюссон.

Виконавчий директор Новозеландського Фонду наркотиків Росс Белл уважає, що алкоголь і тютюн як і раніше залишаються найбільш проблематичними наркотиками в Новій Зеландії.

Підвищений ризик уживання марихуани - результати дослідження

- шанси отримати рак легенів від однієї цигарки з марихуаною вищі, ніж від 20 звичайних цигарок;

- у димі від марихуани міститься вдвічі більше канцерогенних речовин, ніж у димі від тютюну;

- у курців марихуани вміст чадного газу в крові в п'ять разів вищий;

- уживання марихуани вже може бути причиною кожного двадцятого випадку ракових утворень у легенях, виявлених у Новій Зеландії.

Джерело: Медичний Науково-дослідний інститут Нової Зеландії
Версія англійською
Підписатися:

Коментарі