ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Продовж своє життя!

Велика Епоха
Що потрібно робити, щоб відсунути старість? Фото: Photos.com
Що потрібно робити, щоб відсунути старість? Фото: Photos.com
Хто з нас не хоче бути здоровим, міцним тілом, мати легку вдачу і твердий характер? Хто не хоче жити довго і щасливо? Мабуть, немає таких. Тоді слід братися за діло.

Коли Георгій Віцин спостерігав, як актори під час перерви в зйомках постійно жують, дивувався, навіщо люди так багато їдять. Одного дня він не витримав і запитав у одного з них: навіщо їси так багато? А той у відповідь: А скільки треба? Георгій Володимирович вийняв з кишені жменю горіхів і сказав: «Ось, шість штук цілком достатньо, щоб мати силу та енергію». У нього в кишені завжди були волоські горіхи або фундук, і він завжди знав, яка їжа що дає організму, скільки в ній калорій, скільки мікроелементів.

Переїдання веде до хвороб, а хвороби наближають смерть, а люди мріють про довголіття. Тоді закономірно поставити питання - що потрібно робити, щоб відсунути старість? Проблемами геронтології давно займаються вчені медики, розглядаючи її з різних сторін. Поставлено немало наукових експериментів, написана безліч наукових праць, але просування в цьому питанні йде повільно. Проте, накопичується безцінний досвід. І він використовується тими, хто хоче бути бадьорий, здоровий, працездатний до глибокої старості.

Лауреат Нобелівської премії Лайнус Полінг стверджує, що можна відрегулювати харчування так, що процеси старіння організму сповільняться, і життя людини подовжиться в середньому на 20 років. Він заявив, що результати, отримані на піддослідних тваринах, дають привід для ще сміливіших прогнозів.

Відомий всьому світу фахівець з продовження життя Поль Брегг сказав: «Людина по своїй нерозсудливості в їді, питті і нестриманості вмирає, не проживши і половини того життя, яке могла би прожити; дикі тварини, коли їх не турбують, проживають все життя, що належить їм. Людина - єдиний виняток. Серед мільйону родів людський - єдиний, представники якого вмирають, не досягнувши своєї природної життєвої межі». У своїй книзі «Диво голодування» Брегг попереджає: «Не шкодьте своєму організму переїданням, воно вбиває вас.»

«Ми вмираємо, не проживши відведеного нам часу, тому, що нам не вистачає розсудливості, - продовжує метр в своєму трактаті. - Я не сумніваюся, що людина з міцною від народження конституцією без зусиль могла б прожити до 120 років. Немає такого, як старечі хвороби.»

Однак для довгого, плідного життя недостатньо тільки дієти, голодування і фізичних вправ. Все це, безумовно, сприятливо діє на тіло. Проте, не менш важливий душевний настій (?), окрім матеріальних чинників, потрібний здоровий дух. Різні учені, письменники, філософи, досліджуючи феномен довголіття, давно звернули увагу на такі риси людей, що пережили століття, як поступливий характер і добра вдача..

Олександр Горбовський і Юліан Семенов, готуючи матеріал для публікації «Через бар'єри часу», пиcали: «...і ще одну особливість довгожителів виявляють дослідники - переважання добрих почуттів і позитивних емоцій. Від них не віє злістю, досадою або ненавистю. Вони не заздрять. Серце кожного з них завжди сповнене радістю буття, подяки за кожен новий день життя. Вони радіють щастю, везінню, успіху іншого так само, якби це були їх власні щастя, везіння, успіх».

Отже, якщо людина хоче довгий час бути здоровою, повною сил та енергії, сповненою оптимізму, вона повинна працювати над собою - і над тілом, обмежуючи себе в їді, присікаючи лінь і неробство, а також і над душею, плекаючи в собі добру вдачу і поблажливість до недоліків інших. Як сказав великий Марк Аврелій: «Проти доброти неможливо встояти. Що може зробити вам навіть найневдячніша людина, якщо ви постійно добрі до неї?» А якщо тобі ніхто не чинить зла, і сам ти не скоюєш його, то життя твоє буде світлим і радісним.

ВРІЗКИ:

«Якщо хочеш подовжити своє життя, скороти свої трапези». Бенджамін Франклін

Надлишок їжі заважає тонкості розуму. Сенека

Голод - найкраща приправа до їжі. Сократ

Помірний будь в їді - ось заповідь одна
Друга заповідь: трохи менше пий вина. Авіценна