• Дієта та очищення організму - позбавить нас від шлаків

  • Четвер, 14 жовтня 2010 року

В наш час публікації містять достатньо інформації про інтоксикацію, «зашлакованість», а також методи очищення організму - дієти. Давайте поговоримо про це з позиції понять, доступних кожному, і позначимо вірні для спостереження критерії.

Чистота - запорука здоров'я, вчили нас з дитинства. Але, на жаль, мало хто знає, що підтримка внутрішньої чистоти організму шляхом простої дієти є куди більш важливою для життя людини. «Всередині чисто - в організмі все врівноважене», - говорили давні медики. Коли клітини нашого організму не тільки отримують харчування, але й своєчасно звільняються від продуктів життєдіяльності, тоді буде добре самопочуття, покращиться зовнішній вигляд. Ми відчуваємо бадьорість і легкість в тілі, гарний настрій, гостроту та рухливість мислення.

Продукти метаболізму, що накопичуються (або, як кажуть, «шлаки») викликають порушення життєдіяльності організму, тому що є отрутами. Вони знижують функцію клітини, блокують її живлення, змушуючи людину відчувати голод навіть при постійному переїданні, коли кров насичена поживними речовинами. Так замикається порочне коло: переїдання - відсутність насичення - переїдання ...

Що ж ми можемо спостерігати в собі при хронічному засміченні організму шлаками?

1. Перш за все, з'являються ознаки зниження енергії: слабкість, стомлюваність, душевна тяжкість, апатичність.

2. Інтоксикація проявляється й зовнішньо: зниження тургору шкіри (поглиблення зморшок, посилюється зморшкуватість), набряклість, нездоровий колір обличчя.

3. Посилена виведення організмом «шлаків» виявляється у вигляді виділення слизу в носоглотці, запаху з рота, особливо неприємних запахів від природних виділень. Спроби організму звільнитися від "відходів", що відкладаються в суглобах і хребті, виявляться через хрускіт під час руху, біль та інші «сюрпризи». Виведення токсинів через хронічні запалення захворювань призведе до їх загострення.

4. Порушення обміну речовин внаслідок перевантаженості організму «шлаками» знижує вироблення тепла, зменшується й «вогонь» травлення, що призводить до метеоризму. Як уникнути цих неприємних явищ хронічного отруєння? Перш за все, слід дотримуватися простих принципів правильного харчування, або дієти:

1. Правило № 1. При будь-якому харчуванні - не переїдати, не переповнювати шлунок. Їсти тільки тоді, коли приходить голод. Травлення при переїданні забирає дуже багато енергії, до того ж, порушується робота кишечника, неперетравлена їжа утворює багато «шлаків». Відсутність переїдання вже само по собі є своєрідною дієтою.

2. Звести до мінімуму вміст у раціоні продуктів, що сприяють утворенню шлаків - м'ясні продукти та жири. Не зайве обмежити себе й в споживанні їжі, що містить вже готові токсини: консерванти, барвники, підсилювачі смаку та аромату тощо.

3. Включити в дієту страви з найбільш гармонійних продуктів - овочів і злаків. Вони містять багато клітковини, що очищує кишечник і кров, і сприяють почуттю насичення.

4. Щодо питання «вечерю віддай ворогові» також необхідно підходити творчо. В наш час, насичений стресами та нервовим напруженням мало знайдеться людей, здатних заснути, не поївши. До того ж, багато хто працює фізично. Увечері максимально «вмикаються» органи очищення тіла - печінка, нирки та ін, і зменшується робота органів перетравлювання їжі. Тому вечерю доцільніше робити максимально легкою, наскільки це можливо, зміщуючи вибір продуктів на користь рослинних. Якщо неможливо обійтися рослинними білками (горіхи, насіння, горох, соя, арахіс), то обсяг м'ясних продуктів бажано зменшувати, зводячи його до нежирних сортів.

Усвідомлене ставлення до їжі змінює якість життя. Те, що ми з'їдаємо, змінює в нас багато чого: склад крові, обмін речовин, роботу мозку, самопочуття та настрій. Змінює в кращу або гіршу сторону. Дослідники впевнені: підтримання чистоти усередині організму здатне вирішити гормональні та генетичні проблеми. Адже організм має величезні можливості самовідновлення.

Будьте тверді на обраному шляху й не турбуйтеся, коли на ньому будуть зриви та помилки. Адже це - природне і нормальне явище. Важливий саме сам цілеспрямований шлях до поліпшення себе.

Юрій Орлов. Велика Епоха, Україна
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...