Вівторок, Січ 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дивовижні скульптури художника Даші Намдакова. ФОТОрепортаж

Четвер, 7 січня 2021 року

Бурятський скульптор, дизайнер, ювелір і художник Дашініма Бальжанович Намдаков (Dashi Namdakov) народився 16 лютого 1967 в селі Укурік, Хілокський район Читинської області, СРСР. Ім'я Дашініма («Даші Німа») — в перекладі з бурятської мови означає "Успішне сонце". Родина скульптора йде від древньої родини ковалів-дарханів «дархате», які були найкращими ювелірами, майстрами та художниками. Тільки їм дозволялося працювати з вогнем, святим символом обраності для бурятських буддистів.

У ранньому віці Даші Намдаков навчався в інтернаті, де через жорстку дисципліну творчо здібна дитина регулярно перебувала в стані глибокої депресії. Такий психічний стан вилився в серйозну хворобу шлунка і Даші переніс 4 складні операції, які на жаль ніяк не допомогли. Проте в лікуванні допомогла шаманка, яка провела непростий ритуал. Це вплинуло на подальшу творчість майбутнього скульптора, оскільки шаманка пояснила йому те, що захворювання є платою за порушення взаємозв'язків з природою.

Даші Намдаков почав власний творчий шлях у майстерні бурятського архітектора Г. Г. Васильєва в Улан-Уде. Пізніше, в 1988 році вступив до Красноярського державного художнього інституту. Після завершення інституту в 1992 році Даші повертається в Улан-Уде, де відкриває невелику ювелірну студію. У ній Даші Намдаков почав займатися виробництвом литих скульптурних виробів, стилізованих під знахідки з давніх курганів.

Твори Дашініма виконані в техніці художнього литва, кування і гібридної техніки. Роботи виконані з бронзи, срібла, золота, міді, дорогоцінних каменів, а також з бивня мамонта, кінського волоса і дерева. Лита скульптура, ювелірні вироби, графіка і гобелени мають яскраво виражений оригінальний авторський стиль, в джерелі якого лежать складові національної культури, обряди Центральної Азії, буддистські мотиви. Литі скульптури Даші родом з далеких всесвітів.

2000 році пройшла перша індивідуальна експозиція Даші Намдакова в Іркутську, яка отримала найвищі оцінки і зробила його відомим. На цей час скульптор живе і творить в Лондоні.

Ознайомтеся з фотографіями литих скульптур Даші Намдакова:

Всі права на зображення належать їх правовласникам.

Comments   

загрузка...