• На Олімпіаді виступають неповнолітні китайські спортсменки

  • Неділя, 24 серпня 2008 року
В середу жіноча команда Китаю з гімнастики виграла золоту медаль, і суперечність, пов'язана з тим, що деякі члени команди не досягли необхідного віку, знову виявилася в центрі уваги.

Згідно з повідомленням агентства CNN від 13 серпня, гімнастки Хе Кесінь, Цзян Юйюань і Ян Ілінь змінили свій вік, щоб відповідати мінімальним віковим вимогам олімпійських змагань.

Інші ЗМІ, включаючи «Ассошіейтед Прес» і «Нью-Йорк Таймс», перед олімпійською церемонією відкриття повідомляли, що, згідно із заявами китайських інформаційних служб, двом китайським гімнасткам торік було всього 13 років. Але паспорти, представлені Міжнародному Олімпійському Комітету (МОК), свідчать, що їм 16 років, і МОК прийняв їх як достовірний доказ.

Китайський комуністичний режим заперечує фальсифікацію віку гімнасток у їхніх паспортах.

Щоб перевірити ці повідомлення, «Велика Епоха» провела розслідування.

Хе Кесінь у травні 2008 р. виповнилося всього 14 років

Ім'я Хе Кесінь згадується у списку спортсменів, що беруть участь у місцевих спортивних змаганнях, викладеному 27 січня 2006 р. на офіційному сайті Агентства спортивних змагань Ченду. У категорії гімнастики Хе Кесінь числиться під номером 10, в листі вказана дата народження 1 січня 1994 р.

Згідно з повідомленням «Чина Дейлі» від 23 травня 2008 р., Хе Кесінь щойно виповнилося 14 років. "Ця 14-річна гімнастка почала тренуватися у національній збірній торік, але за минулі декілька місяців вже привернула до себе достатню увагу", - свідчить публікація.

В іншому повідомленні рупора китайського режиму, агентства «Сіньхуа Ньюс», від 3 листопада 2007 р. під заголовком "10 нових зірок на 6-х Спортивних змаганнях Ченду" мовиться, що Хе Кесінь у 2007 р. було 13 років.

"Хе Кесінь, 13-річна гімнастка з Уханя, змагалася з Ян Ілін, представницею національної команди. За підтримки вболівальників ця маленька дівчинка зробила розкішний перекид в повітрі і побила Ян Ілін, володарку бронзової медалі Всесвітніх Ігор. Лу Шаньчжень, головний тренер національної жіночої команди з гімнастики аплодував їй", - свідчила стаття.

Пізніше агентство «Сіньхуа» видалило повідомлення, хоча воно було збережене в пошуковому движку Google.

Обговорюється вік другої гімнастки


Згідно з «Нью-Йорк Таймс», інша гімнастка, що потрапила під сумнів, Цзян Юйюань, представила свій паспорт, виданий 2 березня 2006 р. У паспорті вказано, що вона народилася 1 листопада 1991 р. і, отже, відповідає мінімальним віковим вимогам для Олімпійських Ігор.

Проте в списку спортсменів, опублікованому Спортивним комітетом провінції Чжецзян, у Цзян Юйюань вказана інша дата народження, згідно з якою їй 15 років. Список містить посвідчення особи і день народження кожного спортсмена. Згідно з посвідченням особи Цзян Юйюань, вона народилася 1 жовтня 1993 р., що означає, що їй 15 років - вік, недостатній для участі в Олімпійських іграх.

Китайська спортивна асоціація: «Вік гімнасток Китаю незаперечний»

У відповідь на виявлену невідповідність у віці Китайська спортивна асоціація стверджує, що вік гімнасток "незаперечний", і що попередні китайські новини були неточні.

Згідно з повідомленням «Спортс Форум Уїклі» від 30 липня, голова Центру гімнастики Гао Цзянь відправив до МОК факсом всі документи, що підтверджують вік Хе Кесінь.

"Ці документи включають її свідоцтво про народження, ідентифікаційну книгу домоволодіння, посвідчення особи і її реєстрацію в національній команді. Весь процес зайняв менше 20 хвилин", - свідчить повідомлення. Крім того, голова МОК "швидко перевірив документи і оголосив, що вік перевірений".

У повідомленні не пояснюється, як голова МОК зумів перевірити ці документи так швидко.

В Інтернеті китайці пишуть коментарі з приводу того, що документи з Китаю можуть бути підробленими заради "національних інтересів".

Блоггер, що підписався dsdx, саркастично коментує: "Всі документи з Китаю можуть бути фальсифіковані заради національних інтересів, навіть якщо на створення помилкових документів потрібно буде витратити всі національні ресурси. Все готове до того, щоб захистити неправду".

Інший блоггер під псевдонімом "Анонімний турист" пише: "Чому вас це шокує? Вік та імена китайських громадян вирішуються виходячи з потреб нації. Нічого особливого тут  немає".

Ши Юй. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі