• Грандіозна церемонія відкриття Олімпійських ігор «нудна» і «фашистська», - кажуть критики

  • Середа, 20 серпня 2008 року

Довгоочікувана церемонія відкриття Олімпійських ігор у Пекіні повинна була стати феєрією, що мала продемонструвати світові підйом Китаю як великої держави на світовій арені.

Під час тривалої, поставленої з величезним розмахом режисером Чжан Імоу церемонії, було задіяно 15 000 чоловік. Незважаючи на те, що в окремих ранніх репортажах висловлювалося замилування церемонією, як усередині, так і за межами Китаю найшлися й її критики.

Фашистська естетика

Китайський політичний критик Цао Чанцін назвав церемонію «витвором фашистської естетики».

За словами Цао, Чжан Імоу в багатьох моментах відтворив стиль церемонії відкриття Олімпійських ігор-1936 у Берліні, яку було поставлено сумно звісним режисером Ліні Ріфеншталем. На церемонії відкриття в Пекіні марширували фігури, утворені з великої кількості людей в уніформах, воскрешаючи в пам'яті людські маси в пропагандистських фільмах Ріфеншталя.

На китайських форумах в Інтернеті багато анонімних китайців критикували послідовно екстравагантний стиль і пропаганду Чжана Імоу.

В одному повідомленні говорилося: «Зробімо вигляд, що ми дивилися пропагандистський фільм! Старий Чжан намагався зробити сучасний фільм, але очевидно, що він несповна розуму».

Цао прогнозує, що пекінські Олімпійські ігри стануть повтором сумнозвісної Олімпіади-1936 у Берліні за часів нацистського режиму.

Цао заявив: «Індивідуалізм і свобода будуть знову знищені й замінені на націоналізм».


Нудно

Відкриття складалося із трьох частин. Дійство почалося з привітальної церемонії, коли урочисто підняли олімпійський прапор і прапор КНР. Друга частина за назвою «Прекрасна Олімпіада» складалася з художніх виступів, які були розділені на дві частини: «Чарівна цивілізація» і «Величні століття». Наприкінці спортсмени із усього світу пройшли стадіоном у тому порядку, в якому йдуть назви їхніх країн, написані спрощеними китайськими ієрогліфами.

В одному повідомленні в Інтернеті мовилося: «Там не вистачало пристрасті та сили. Це ганьба для китайського народу!»

Інший користувач підтримав: «Я міг дивитися це лише кілька хвилин, перш ніж я здався. Це було нудно, мені не сподобалося». Газета Chicago Tribune у своєму репортажі, присвяченому церемонії відкриття, написала: «Незважаючи на всю грандіозність, яка впадає в очі, що стосується культурного вираження, яке досягло своєї кульмінації під час виступу 2008 виконавців бойових мистецтв у білому одязі - воно було монотонне. Численні вогні феєрверків і численні акробати на мотузках на рівні даху через постійне повторення перетворилися на китайське кліше».

Пані Лі дивилася церемонію відкриття по каналу Бі-бі-сі у Великобританії. Її головним враженням стало те, що там було багато виконавців і багато світлових ефектів. Вона не могла згадати зміст церемонії, за винятком того, що там було багато виконавців.

Пан Лю також подивився відкриття по Бі-бі-сі. Він перерахував, що бачив велику кількість людей, які викрикували разом відлік часу перед початком церемонії, барабанщиків, живопис, китайську оперу, танці, тайцзи, зображення ієрогліфів, мореплавання, компаси й феєрверки. Його головним враженням були маси людей і світлові ефекти, які нагадали йому фільми «Герой» і «Прокляття золотої квітки», зняті Чжаном Імоу.

На думку Лю, світлові ефекти й костюми були скоріше дивними. Барабанщики були одягнені у довгий сірий одяг. З вертикальною червоною смужкою, що була намальована у них чолі, барабанщики мали такий вигляд, наче «їхні голови було розрубано сокирою», - каже Лю.

За словами Лю, на обличчях виконавців не було усмішок, і вони виглядали знервованими й напруженими. На Лю справили огидне враження жінки династії Тан, які були одягнені немов відьми, з макіяжем, через який вони були схожі на примар.


Дорого

Блогери в Інтернеті також скаржилися на високу вартість церемонії. В одному з повідомлень говорилося: «Влада розтрачує кров і піт людей для того, щоб продемонструвати своє багатство».

Інший користувач написав: «Це все марнославство! Феєрверки може й були ефектними, але вони були позбавлені фантазії. Китайці працюють у поті чола. Звичайним людям, у першу чергу, доводиться думати про те, як вижити».

На Олімпійські ігри вже були витрачені величезні гроші. В інтерв'ю Eastern Morning News Хуан Вей, головний радник з економічних питань при комітеті Олімпійських ігор у Пекіні, сказав: «За минулі сім років наша країна вклала в Олімпійські Ігри 520 мільярдів юанів ($75,8 мільярдів). За період з 13 липня 2001 р. по 8 серпня 2008 р. ми витрачали щодня в середньому приблизно 200 мільйонів юанів ($29 мільйонів)».

 

Вень Хуа. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...