• Чергова «качка» компартії Китаю

  • Субота, 23 серпня 2008 року
Не дивлячись на заяву Пекіна про дозвіл на акції протесту, ще жоден житель континентального Китаю не отримав такої можливості. Більш того, деякі китайці арештовані, або за ними встановлюються стеження, або ж вони зникали після того, як намагались у встановлених для цього місцях провести акцію. Про це повідомило радіо Вільна Азія.

До початку Олімпіади пекінська влада заявила, що в Пекіні спеціально відведені три парки, в який під час Олімпіади можна буде поводити акції протесту. Цю заяву, як демократичний крок Китаю, зустріло щире схвалення міжнародного співтовариства.

Проте, як зараз бачимо, окрім декількох західних учасників протесту, жоден мешканець континентального Китаю не отримав дозволу від влади. Всього для акцій протесту відведено три парки: Житан, Цзичжуюань і Шицьє.

Кореспондент «Великої Епохи» подзвонив до адміністрації парку Шицьє і запитав, чи знають вони, що їх парк визначений, як місце проведення акцій протесту. Але співробітник сказав, що він не може відповісти на це питання і може допомогти кореспондентові зв'язатися з компетентними органами. Після цього він перевів дзвінок на місцеве відділення поліції. У відділенні сказали, що вони відповідають лише за громадський порядок і не займаються акціями протесту.

Кореспондент, взявши таксі, поїхав у парк Житан. Балакучий водій таксі, почувши питання щодо місць проведення протестів, різко замовк і жестами дав йому зрозуміти, що він нічого про це не знає. Після цього кореспондент відмітив, що в машині на вікні встановлений міні мікрофон.

Співробітниця парку Житан на питання про те, де саме в парку проводять акції протесту, сказала, що зараз акції не проходять, і що вона не чула, щоб комусь дозволяли ці акції. Двоє охоронців парку на питання про те, де ж саме проводяться акції протесту, сказали, що нічого про це не чули.

Кореспондент спробував зв'язатися з декількома відомими йому пекінськими правозахисниками, але ні в одного з них телефон не відповідав.

Відзначимо, що офіційний Пекін всіляко присікає акції протесту, що виникають то тут то там, - головним чином приїжджих іноземців. Починаючи з 8 серпня, в Пекіні пройшло вже багато одиничних акцій в основному на захист свободи релігії та прав людини. Проте всі ці акції пригнічуються владою за допомогою силових методів.

Так, недавно в парку поряд із стадіоном «Пташине гніздо» 13 серпня декілька чоловік спробували провести акцію на захист зневажених в Тибеті прав людини.

Дослівно через декілька секунд після того, як вони розгорнули свій транспарант, до них підбігли охоронці й силоміць відвели. Разом з ними затримали також і репортера англійського телеканалу ITC, який готувався знімати протестуючих, повідомляє тайванський телеканал FTV.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...