• Олімпійські спортсмени написали відкритого листа китайському лідерові

  • П'ятниця, 15 серпня 2008 року
Більше 100 спортсменів із різних країн, що приїхали до Пекіна для участі в Олімпійських іграх, 7 серпня написали лідерові китайської компартії Ху Цзінтао відкритого листа із закликом поважати права людини, включаючи і права тибетців. А також свободу релігії, свободу слова і свободу висловлювання.

Серед тих, хто підписався під цим листом, кубинський рекордсмен з бігу з перешкодами на 110 м Dayron Robles, американська бігунка на 400 метрів DeeDee Trotter, чемпіонка світу зі стрибків у висоту Бланка Власіч, а також чемпіони світу Міхаель Гросс і Ірвінг Саладіно.

У відкритому листі вони вимагають, щоб Ху Цзінтао «гарантував, що правозахисники більше не зазнаватимуть погроз і арештів», а також припинив страти.

У листі також написано: «Зараз Китай є центром уваги всього світу, Ваше ставлення до прав людини зіграє велику роль у тому, чи пройде Олімпіада успішно, і в тому, яке враження від Китаю залишиться у світі».

Організації Amnesty International та «Міжнародна кампанія за Тибет» вітають цей лист і висловлюють солідарність із спортсменами, що приєдналися до звернення.

Чен Гуан. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі