• Начальника китайського виправного табору звинуватили у геноциді

  • Неділя, 25 жовтня 2009 року
 

Судовий позов поданий на Ши Хунхуея, начальника виправного табору китайської провінції Гуандун, голови парткому, під час його поїздки до США. У документах, переданих до федерального суду Нью-Йорка 22 жовтня, дві послідовниці духовної практики Фалуньгун звинувачують китайського чиновника в тортурах, геноциді та деяки інших злочинах.

Суд повідомив, що відповідачу вручили повістку, відповідно до законів США.

Двоє позивачів, Чен Хуа і Цзоу Юйюнь приїхали до США з китайської провінції Гуандун. Перебуваючи в Китаї, вони відбули терміни у виправному таборі, яким завідує Ши, за те, що практикують Фалуньгун. Під час ув'язнення їх неодноразово піддавали тортурам.

«Протягом багатьох років Ши брав активну участь у переслідуванні учнів Фалуньгун. Мета нашого судового позову в тому, щоб сказати йому, що за все, що він зробив, він має нести відповідальність. Ми також сподіваємося, що він серйозно подумає про це і припинить здійснювати злочини», - сказала Чен Хуа, в інтерв'ю кореспондентові The Epoch Times.

Представник Організації по розслідуванню переслідувань щодо Фалуньгун (ОРПФГ) Ван Чжіюань повідомив, що як тільки вони дізналися про поїздку Ши в США, вони відразу ж допомогли суду визначити його місцезнаходження та вручити повістку.

Ван також розповів, що вже протягом декількох років вони займаються розслідуванням та збором доказів злочинів китайських комуністичних чиновників, які беруть участь у переслідуванні послідовників Фалуньгун.

«Сьогодні у нас є підтвердження про 71 послідовника Фалуньгун, що загинув від репресій в провінції Гуандун. З них у місті Гуанчжоу загинуло 16 людей. Це тільки те, що нам вдалося підтвердити, реальна кількість загиблих у багато разів більше. Число тих, хто став інвалідом в результаті тортур у багато разів більше числа загиблих», - продовжує Ван.

У системі виправних таборів режиму китайської компартії часто практикується ув'язнення людини на строк до трьох років без проведення будь-яких законних процедур. Цим активно користується компартія у репресіях щодо Фалуньгун.

За даними звіту Держдепартаменту США за 2008 рік, половина ув'язнених у китайських виправних таборах складають послідовники Фалуньгун. Відомо близько ста видів катувань, які до них застосовують.

Ван Чжіюань також повідомив, що в даний час в різних країнах є вже понад 50 подібних позовів на китайських чиновників. Серед відповідачів і колишній лідер компартії Цзян Цземінь.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...