• ІЦФД: Тисячі послідовників Фалуньгун заарештували в Китаї напередодні Олімпійських ігор

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Субота, 19 липня 2008 року
 
У терміновому повідомленні Інформаційний центр Фалунь Дафа (ІЦФД) повідомив, що за місяць до церемонії відкриття Олімпійських ігор у Пекіні, служби безпеки Китаю підсилили арешти послідовників Фалуньгун у всій країні. Тільки у Пекіні сотні з них були арештовані та десятки без судових процедур були відправлені до трудових таборів.

У повідомленні Центру від 7 липня мовиться, що останніми місяцями ІЦФД регулярно отримує повідомлення з різних районів Китаю про поголовні обшуки і численні арешти послідовників Фалуньгун. Згідно із статистикою Центру, починаючи з грудня 2007 р., в 29 провінціях, великих містах і автономних регіонах було арештовано не менше 8037 послідовників Фалуньгун. У травні, за один місяць, ця кількість становила 1799 чоловік, а в червні зросла до 1819 чоловік.

Тільки у Пекіні, у всіх 18 муніципальних районах та округах із початку грудня 2007 р. було арештовано щонайменше 208 послідовників Фалуньгун. Більшість заарештованих у Пекіні зараз містяться в місцевих центрах затримання. Недавно стало відомо, що 30 з них без будь-яких судових процедур уже засуджено до трудового перевиховання у виправно-трудових таборах строком на 2,5 року.

Придушення, яке «відбувається впродовж багатьох років, показує, що ці арешти ніяк не збігаються із забезпеченням «гармонійного і спокійного» проведення Олімпійських ігор, як заявляють чиновники компартії Китаю, - сказав спікер ІЦФД Ерпін Чжан. - Послідовники Фалуньгун ніколи не висловлювали ніяких погроз щодо Олімпійських ігор. Олімпіада використовується як виправдання, щоб ув'язнити їх».

Інформаційний центр також опублікував список імен і деталі більш, ніж 140 нових випадків арештів послідовників Фалуньгун, які сталися в Пекіні з 1 січня 2008 р. Серед арештованих адвокати, бухгалтери, пенсіонери і батьки малолітніх дітей. ІЦФД також повідомляє, що цей список далеко не повний, оскільки багато фактів важко перевірити через потужну блокаду інформації та залякування людей, здійснювані комуністичним режимом.

Нижче наведені деякі дані з повідомлення ІЦФД:

Поголовні арешти

Більше половини з 208-ми послідовників Фалуньгун, заарештованих у Пекіні, були схоплені у своїх оселях, у будинках знайомих або на робочих місцях. Місцева поліція та агенти служби безпеки, як правило, не пред'являючи ніяких юридичних документів, проводили обшук в їхніх будинках у пошуках матеріалів, пов'язаних із Фалуньгун. При цьому нерідко траплялося, що поліцейські «конфісковували» їхні особисті цінності та гроші, не складаючи їхній опис.

«Олімпійська» карта арештів

36 послідовників Фалуньгун було арештовано в пекінському районі Чаоян, в якому розташовані 2 великі олімпійські споруди - головний олімпійський стадіон «Пташине гніздо» і плавальний басейн для Олімпійських ігор «Водний куб». 28 послідовників Фалуньгун було затримано в районі Хайдянь, де розташований головний офіс пекінського Олімпійського комітету, а також місця проведення олімпійських змагань із баскетболу та волейболу.

Поспішне проходження процедур

Точна дата ув'язнення у трудовому таборі не завжди відома через те, що офіційні процедури не дотримуються. Очевидно, що влада явно поспішає здійснити це за короткий термін. В одному з випадків, жінка була арештована в середині квітня і засуджена до ув'язнення у трудовому таборі на 2,5 року в середині травня, проте її сім'ю повідомили про це тільки в червні.

Спікер ІЦФД Ерпін Чжан також закликав міжнародне співтовариство чинити тиск на пекінську владу, щоб зупинити це придушення і незаконні дії. «Спадщиною Олімпійських ігор-2008 не мають стати тисячі китайських громадян, які страждають у трудових таборах і в'язницях Китаю», - сказав Ерпін.

ІЦФД вимагає негайного звільнити всіх послідовників Фалуньгун і закликає іноземні ЗМІ, що мають свої відділення в Китаї, та особливо в Пекіні, розслідувати ці інциденти.
Підписатися:

Коментарі