• Убиті в Сіньцзяні уйгури не мали ніякого стосунку до підготовки терактів

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Понеділок, 14 липня 2008 року
Під приводом боротьби з тероризмом напередодні Олімпіади, китайська компартія підсилює придушення уйгур

Недавно влада провінції Сіньцзян повідомила, що поліцейські вбили 5 чоловік, які були членами організації «підготовки до священної війни» і які збиралися, за словами влади, здійснити теракти під час Олімпіади. Проте Всесвітній уйгурський Конгрес (WUC) повністю заперечує ці доводи і заявляє, що ті люди просто зібралися разом і обговорювали питання демократичних свобод і не мали ніякого стосунку до джихаду (священної війни).

Спікер WUC Дільсат Расіт в інтерв'ю кореспондентові ЦАН сказав, що 8 липня в м. Урумчі 15 чоловіків і жінок уйгурської національності зібралися у квартирі та обговорювали питання демократичних свобод. Раптом квартиру оточили поліцейські та почали кидати всередину сльозоточиві гранати і стріляти. Один з уйгурів, не витерпівши такого ставлення, схопив ніж, вибіг на вулицю і поранив одного поліцейського.

Дільсат розповів, що того дня поліцейські застрелили п'ятьох, двох поранили і вісім чоловік заарештували.

«Ці люди зовсім не були членами організації підготовки до початку джихаду, як офіційно повідомила влада. Вони були простими уйгурами, незадоволеними владою китайської компартії, яких дуже багато в Сіньцзяні. Ні в них, ні у квартирі не було знайдено ніякої вогнепальної зброї, вони просто зібралися поговорити», - пояснив Дільсат.

Влада також заявила, що під час затримання «їм удалося захопити трофеї - кілька ножів». Щодо цього спікер WUC сказав, що носити із собою ніж, це традиційний національний звичай уйгурів. До того ж частина «трофейних ножів», про які каже влада, це звичайні кухонні ножі, які є в кожній квартирі.

На завершення інтерв'ю Дільсат закликав ООН і правозахисні організації розслідувати цю справу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...