• 'Вийти з КПК' та 'Дев'ять коментарів' широко розповсюджуються всередині китайської армії

  • П'ятниця, 19 травня 2006 року
 

На підставі даних, отриманих з різних джерел, "The Epoch Times" встановила, що "Дев'ять коментарів про комуністичну партію" та інформація про вихід з партії її членів швидко розповсюджуються всередині Китайської армії через інтернет, по телефону, факсу, електронній пошті, по радіо і за допомогою інших засобів зв'язку.

Відтоді, як старший військовий лікар з Шеньяна надав інформацію, що організація, під наглядом якої відбувається видалення органів у живих послідовників Фалуньгун, - це військова система, на адресу китайської армії стала поступати безліч телефонних дзвінків з-за кордону, щоб розповісти службовцям про "Дев'ять коментарів" і злочини Комуністичної партії Китаю (КПК). За словами голови зарубіжної Асоціації китайських відставників пана Чженьяна, широке розповсюдження "Дев'яти коментарів" спричинило сильне потрясіння у військових колах.

"Китайські військовослужбовці живуть в критичний момент, коли історія поклала на нас відповідальну місію. Тільки шляхом виходу з лав КПК, комсомолу і піонерської організації ми зможемо покінчити з цим злим режимом,підтримати нашу військову цілісність і стати гідними громадянами Китаю, зможемо зберегти нашу людську і божественну природу", – заявив пан Лінь від імені своєї організації.

Інтернет дуже популярний серед військовослужбовців: майже у всіх військових є комп'ютери, і всі військові кадри мають електронні рахунки. Відставники є головним джерелом інформації для кампанії "Вийти з партії", оскільки вони знаходяться серед різних соціальних груп і, в той же час, підтримують міцні довгострокові зв'язки з військовими.

Через страх розповсюдження "Дев'яти коментарів" і виходу з партії військових, починаючи з минулого року, КПК примушує військовослужбовців не тільки знову повернутися до вивчення теорії так званої "Підтримки передового характеру КПК" та "соціальній гармонії", але й, крім того, повторно пройти курс військової історії режиму в подробицях. Крім цього КПК випустила безліч різних внутрішніх документів, що стосуються посилення її контролю.

Відомий коментатор новин пан У Фань вказав на те, що внутрішні документи, випущені КПК, доводять те, що "Дев'ять коментарів"та інформація, що стосується "виходу з партії", так як і інша, пов'язана з цими питаннями інформація, приховано розповсюджується серед військовослужбовців. Він додав, що армія надає кошти на життя для КПК, і те, що кількість людей, які вийшли з партії, досягло 10-ти мільйонів, день за днем підсилює страх КПК.

Пан У бачить два шляхи, якими може піти армія. Один шлях – порвати з контролем КПК і вибрати шлях "націоналізованих озброєних сил", стати учасниками і захисниками національної реформи, щоб просунути вперед реформування Китаю. Інший шлях – Народна Визвольна армія розпадеться разом з настанням краху КПК на хвилі "Дев'яти коментарів" та "виходу з партії" і з іншими військовими перебудує військову оборону Китаю.

Політика КПК, що проводиться останнім часом, показує, що в її армії немає стійкості

Коли кількість тих, що вийшли з партії перевищила 10 мільйонів чоловік, голова Центрального політвідділу Народної визвольної армії, Лі Цзінай, опублікував статтю під назвою "Глибоко вивчати статут партії, щоб всебічно здійснювати політику партії і подальший розвиток партійних озброєних сил". Ця стаття була опублікована в номері провідного ідеологічного журналу Центрального Комітету КПК "Pursuing the Truth Journal" ("Слідувати істині") від 28 квітня.

Коментатор У Фань вказує, що Лі Цзінай спеціалізується на здійсненні контролю над мисленням військовослужбовців, контролю над безпекою і охороною. Той факт, що ця стаття була опублікована в провідному журналі КПК, говорить про те, що всередині озброєних сил існують конфлікти, а також про те, що попередні заборони не справили належного враження.

У серпні минулого року КПК випустила один за іншим декілька документів з метою зміцнення самовладдя партії в озброєних силах. Ці керівні принципи призначалися для того, щоб укріпити різні військові служби, політичні вірування офіцерів військової оборони, політичний порядок, військову оцінку, експертизу, і ввести строге покарання тих, хто підтримує паради, демонстрації, сидячі страйки, клопотання і організовані звернення.

Пан У вважає, що нова ініціатива КПК – явна ознака нестійкості озброєних сил, що з'явилися ознаки розпаду, і КПК переживає кризову ситуацію, переживає боячись, не знаючи, що робити, і лише приймає заходи примусового характеру.

Незадоволеність, що зростає серед військовослужбовців

За останні декілька років в Китаї мали місце широкомасштабні звернення з протестом з боку військовослужбовців і відставників; незадоволеність серед військових посилилася. 10 квітня близько 1600 відставників, одягнених у форму, зібралися перед західними воротами центрального політвідділу для проведення сидячої демонстрації, яка привернула увагу всього світу.

Колишній полковник армії Лі Ціке заявив, що в армії наростає атмосфера незадоволеності системою контролю КПК. Багато військовослужбовців, особливо які належать до нижніх чинів, роздратовані злим і аморальним контролем КПК, і не хочуть пристосовуватися до безпринципної політичної влади, яка вводить людей в оману і пригнічує їх; ця система руйнує цінності суспільства. Більшість військовослужбовців і їх родичі також страждають від здійснюваного КПК контролю. Вони є прихованою силою в боротьбі з правлячою владою КПК.

Пан У, що відслужив в армії 8 років, виходячи з свого досвіду, говорить, що зарплата військових нижча середнього прожиткового мінімуму, що просування по службі проходить повільно, і немає гарантій, що буде виплачена допомога при демобілізації. Тому моральність військ нестійка; значна кількість персоналу дійсної військової служби просять просування у службі або демобілізації, а деякі просто тікають з армії.

Заклики до націоналізації військових сил посилюються

За останні роки, час від часу, у пресі з'являлися статті і звучали промови, у яких був виражений протест проти керівництва КПК, а також заклик до націоналізації армії.

Газета "Asia Times" повідомляє, що деякі військові офіцери, що пройшли навчання у США, виступають за націоналізацію армії і хочуть, щоб армія стала більш професійною. Але КПК виступає проти цих ідей, оскільки боїться, що це стане небезпечним для існування однопартійної диктатури.

4 березня цього року Суспільство економічної реформи Китаю при Державній Раді запросило близько 40 учених країни на "Конференцію Сішань", що проводилася з приводу реформи китайського ринку. На конференції виступив професор Хе Вейфан з Пекінського університету. Він відкрито поставив питання про проведення політичної реформи, яка включала б створення багатопартійної системи, націоналізацію армії і свободу друку.

Пан Чао Сіюань, відомий китайський юрист і економіст, виступив із схваленням висловленого Хе Вейфаном, додавши, при цьому, що багато хто розділяє цю точку зору. Коментатор У Фань також відзначив, що, судячи з результатів проведеної конференції, велика частина суспільства Китаю змінила своє ставлення і хоче позбавитися від КПК, а фракція прихильників реформи усередині армії також побачила, куди слід йти військовим після розповсюдження "Дев'яти коментарів" і здійснення "виходу з партії" всередині армії.

Широкомасштабний вихід з партії серед військових у відставці

1 липня минулого року 47 офіцерів у відставці з провінцій Хебей, Шаньсі, Ляонін, Цзілінь, Хейлунцзян і декількох інших провінцій колективно вийшли з лав Комуністичній партії Китаю.

За словами одного з відставників провінції Хебей, який побажав не називати свого імені, у багатьох місцях відставники організували вихід з партії цілими групами, і кількість учасників цього процесу щодня зростає. Він сказав: "Ми втратили і економічну, і політичну перевагу, і живемо в бідності. Нам нікуди і ні до кого звернутися після демобілізації. Ми працюємо на місцях вже декілька років. Коли заклик до "виходу з партії" став широко розповсюджуватися, ми, натхненні відкритими заявами про вихід з партії, розклеєними на вулицях Китаю, вирішили виходити з неї колективно".

За даними, отриманими кореспондентами "The Epoch Times", що взяли інтерв'ю у декількох відставників, з 1980-х рр. КПК проводить широкомасштабне роззброєння, і багато колишніх офіцерів стали працювати у промисловості. Хоча комуністичний режим продовжує викрикувати гасло "ніяких змін в отриманні економічних і політичних вигод", насправді, відставникам не гарантують ні платні, ні медичного обслуговування.

З 2002 р. біля 1-го мільйона відставників подали прохання владі з проханням реалізувати положення "ніяких змін в отриманні економічних і політичних вигод". Але майже на кожному рівні на їх прохання влада відповідала відмовою. Іноді за апелянтами встановлювали стеження, переслідували і, при нагоді, ізолювали, щоб піддати тортурам.

Відставники говорять, що, не дивлячись на те, що вони прикладають великі зусилля, тягнучи службу, вони стали об'єктом диктатури КПК, і їм нікуди і ні до кого звернутися. Зараз у них склалося більш ясне розуміння природи КПК, і вони виходять з партії колективно.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...