• Група експертів починає розслідувати справу про видалення органів у живих людей в Китаї

  • Четвер, 18 травня 2006 року
 

ОТТАВА — Колишній Держсекретар Канади (Азіатсько-тихоокеанський регіон) Девід Кілгур і адвокат з прав людини Девід Матас почали розслідувати заяви про те, що КПК займається вилученням і продажем органів послідовників Фалуньгун, залишки тіл яких потім знищують.

Також вони планують відвідати Китай. На прес-конференції до пана Кілгуру і пана Матаса приєдналися ще семеро Членів Парламенту від трьох великих політичних партій.

Пан Кілгур виразив надію на те, що "абсолютно незалежне розслідування" і доповідь, яку вони збираються представити громадськості протягом чотирьох або шести тижнів, проллє світло на повідомлення про звірства, що відбуваються.

Як пояснив адвокат Матас, вони планують особисто брати інтерв'ю у всіх можливих свідків, що знаходяться в Північній Америці, включаючи і телефонні розслідування. У недавніх повідомленнях від ВОРПФ (Всесвітньої організації розслідування переслідувань Фалуньгун) розповідається про те, що співробітники в китайських лікарнях, пропонуючи для трансплантації пацієнтам органи, підтверджують, що вони були витягнуті з тіл послідовників Фалуньгун.

КПК заперечує подібні звинувачення. Проте голова Консервативної партії Рахім Джафар сказав, що "уряд Канади підтримує незалежне розслідування даних заяв". "Отримані докази про випадки порушення прав людини в Китаї зобов'язують нас серйозно поставитися до даних заяв", — додав він. Він виразив упевненість в тому, що пан Кілгур і адвокат Матас очолять розслідування, називаючи це підприємство першим кроком у з'ясуванні всіх фактів".

«Дані повідомлення не є питанням, що зачіпає одну групу в Китаї», — відзначив він —«а є приниженням людського життя, і ми ручаємося за те, що вирішимо цю проблему». Член Парламенту від NDP Білл Сіксей підкреслив, що "ми потребуємо того, щоб уряд (Канади) також взяв участь у розслідуванні". З цією пропозицією він звернувся до Міністра закордонних справ Пітера Маккей.

Уряду Канади необхідно "взяти на себе відповідну роль від імені канадських послідовників Фалуньгун, їх друзів (яких переслідують) і сімей, що знаходяться в Канаді", — заявив він. Член Парламенту від NDP Вейн Марстон і Деніс Савой також виразили свою підтримку. Минулого місяця Член Парламенту Канади Франсін Лалонде написала міністрові Маккей листа, підтримуючи його в своєчасному проведенні розслідування. Також критик з міжнародних відносин від "Партії зелених" Ерік Волтон повідомив у березні «Великій Епосі» про те, що було досить підстав для забезпечення "реагування на всіх рівнях в Канаді".

Посилаючись на можливість приховання представниками влади КПК даних, як це було у випадку з епідемією атипової пневмонії і розправи, яку вчинили над протестуючими студентами на площі Тяньаньмень, адвокат Матас повідомив, що поїздка до Китаю частково прояснить питання при зборі доказів. "Ми не повинні ігнорувати докази, отримані за межами Китаю. Вони вільніше можуть надати інформацію, пояснив пан Матас, - тому що ці люди не так зазнають погроз, як ті, що знаходяться в Китаї".

Пан Кілгур відзначив, що суттєвий доказ вилучення органів у інших ув‘язнених, поза сумнівом, додасть достовірності твердженням про видалення органів у послідовників Фалуньгун. Більш того, "очевидно, що якщо цільова група зазнає переслідувань й існують докази недотримання прав людини, це додасть переконливості певним твердженням", — повідомив пан Матас.

На початку березня джерела всередині Китаю підтвердили, що видалення органів у послідовників Фалуньгун (для забезпечення ними лікарень) почалося ще у 2001 році; у це були залучені військові та поліція. За твердженням представника Асоціації Фалунь Дафа Канади Люсі Чжоу, з 1999 року коли почалося переслідування Фалуньгун, в Китаї значно зросла кількість операцій з пересадки органів. Для КПК Фалуньгун вважається "ворогом номер один", — говорить пані Чжоу.

Сотні тисяч практикуючих були арештовані і незаконно засуджені без дотримання процесуальних норм і багато хто вважається зниклим без звісти, тоді як сім'ї багатьох інших отримують від влади тільки прах їх загиблих родичів. Адвокат Матас пообіцяв, що він і пан Кілгур "проводитимуть розслідування всіма доступними способами". Він відзначив, що на прес-конференції їх підтримали декілька Членів Парламенту, і розслідування буде дійсно серйозним. Серед них консерватори Моріс Веллакотт і Брюс Стентон, а також ліберал Борис Врзесневській.

Пані Чжоу виразила надію на те, що "незалежне розслідування саме по собі надасть моральну підтримку всім, хто зазнає переслідувань в Китаї, а також чинитиме тиск на китайський уряд". Пан Кілгур сказав, що кожен охочий допомогти або повідомити яку-небудь інформацію може звернутися до нього, залишивши повідомлення на його веб-сайті David-Kilgour.com. "Коли факти будуть доведені, це мобілізує зусилля урядів багатьох країн, громадських організацій і всіх людей", — заявив адвокат Матас.

The Epoch Times (Великая Эпоха)

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...