Субота, Чер 19, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китай не пройшов тесту на релігійну терпимість

Понеділок, 15 травня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Чоловік, проходить повз Східний Собор у Пекіні, офіційно дозволену державою Католицьку церкву на центральній комерційній вулиці Ванфуцзін. 1 березня 2006. Фото: Фредерик Дж. Браун/AFP/Getty Images
Офіційний Ватикан назвав призначення двох китайських єпископів без схвалення Папи Римського "серйозним порушенням релігійної волі" і натякнув, що за цим підуть серйозні санкції.

У заяві представника Ватикану пролунало, що Папа Римський Бенедикт XVI був глибоко засмучений звісткою про нові призначення. "Святий Отець відмітив це з глибоким невдоволенням", - сказав представник Папи Римського, Джоакуїн Наварро-Воллс, повідомило Associated Press.

"Це являє серйозну загрозу для єдності церкви, за якою ..., підуть серйозні канонічні санкції", а саме - відлучення винуватців від Церкви, у даному випадку призначених єпископів. Він додав, що Ватикан "раніше сподівався і припускав, що подібні ганебні події залишилися в минулому".

Два тижні тому Ватикан уже відхиляв призначення Ма Інліна в сан єпископа в південно-західному місті Куньмін, піддаючи сумніву його духовну готовність до нової посади.

Відносини між Пекіном і папським престолом стали натягнутими після того, як інша людина, Лі Сіньхун, був призначений єпископом у провінцію Аньхуей, знову без дозволу Ватикану.

Вповноважена урядом у Китаї Католицька церква офіційно не приймає Папу Римського як свого найвищого лідера, у той час як усією діяльністю і призначеннями цілком керує правляча комуністична партія. Ті ж, хто продовжує підтримувати зв'язки з Ватиканом, змушені знаходиться в підпіллі і сповідуватися в підпільних церквах.

У 2002 Freedom House, одна із найстаріших організацій у США по захисту прав людини, обнародувала сім "конфіденційних" документів, що пролили світло на жахаючі деталі релігійних переслідувань у Китаї.

Один із представлених документів, офісу Відділу Громадської Безпеки Аньхуей, стверджував, що Ватикан підбурює китайських католиків до заколоту, заявляючи: "Ватикан дотепер чекає будь-якої можливості втрутитися у внутрішні справи Католицької церкви в нашій країні".

І додавав, що папський престол має намір "саботувати стабільність у Католицькій церкві" дозволеній урядом. У документі закликали до серйозних мір контролю, на зразок розгалуженої мережі шпигунства, називаючи секретних агентів "серцем і душею" "прихованої боротьби".

Офіційно в Китаї дітям заборонено проходити обряд водохрещення, одержувати релігійну освіту чи привселюдно відвідувати релігійні служби. Регламентуючі закони вимагають, щоб церкви утримувалися від розмови про Друге пришестя Христа, історії Відродження і Святого Духу. Офіційні зв'язки з Ватиканом були розірвані в 1951, незабаром після того, як комуністична партія прийшла до влади. Послідовники неофіційних "домашніх церков", названих так тому, що конгрегації тримаються в приватних будинках, нерідко зазнають гонінь, їх засилають у трудові табори без судового розгляду і так само відомо багато випадків застосування стосовно них катувань, - повідомила Amnesty International.

Версія англійською: Тhe Еpoch Тimes (Велика Епоха)

Comments   

загрузка...