• Щоб стримати страх Цзяна, із стін храму Лунцюань були видалені ієрогліфи «Чжень», «Шань», «Жень»

  • Понеділок, 15 травня 2006 року
 

Недавно чиновники провінції Шаньдун навмисно змінили живописний куточок усередині храму Лунцюань в парку Баймайцюань міста Цзінань, коли готувалися до зустрічі Цзян Цземіня, що планував відвідати храм.

Парк Баймайцюань ("Сто джерел") розташований у Чжаньцю міста Цзінань, провінції Шаньдун. Розташоване там озеро сформувалося з вод природних джерел.

Серед джерел, Баймайцюань, Мейхуацюань ("Слива, що цвіте навесні"), Моцюань ("Чорнильне джерело") і Лунцюань ("Джерело дракона") мають унікальні особливості, і як передбачається, є найдивовижнішими визначними пам'ятками у всьому світі. Храм Лунцюань — відомий храм буддиста в провінції Цзінань. Він був побудований в рік Мінцзін Тайюань (1450г.) в парку Баймайцюань.

У 1996 році він був відреставрований, і на західній стіні храму були висічені шість великих китайських ієрогліфів в кругах, діаметром близько метра. Вони виглядали так:

"Цзін-ці-шень, Чжень-шань-жень" ("Jing-Qi-Shen, Zhen-Shan-Ren"), що означає "Сутність-Енергія-Дух, Істина-Доброта-Терпіння". Це місце приваблює багато туристів з провінції і всієї країни, що призвело до процвітання і розвитку туризму і промисловості в Чжаньцю, провінції Цзінань.

В середині квітня було заплановано відвідини Шаньдун колишнім лідером комуністичної партії Цзян Цземінем. Повідомлялося, що Цзян відвідає парк Баймайцюань під час свята 1 травня. У зв'язку з цим провінційний уряд витратив 400-500 мільйонів юанів, узятих з особливого фонду, на відновлення парку. За декілька днів вони побілили стіни, замінили старі галявини новими, привезли величезну кількість квітів і розсадили дерева.

За відомостями штату саду, міські лідери дали наступні інструкції: "Оскільки «Чжень», «Шань», «Жень» пов'язані з  Фалуньгун, а лідер цього не любить, то ми повинні стерти ці ієрогліфи". 25 квітня в парку Баймайцюань ці шість ієрогліфів були покриті цементом та зафарбовані червоною фарбою. Все це було зроблено за три дні, але здалека все ще можна бачити сліди основних форм ієрогліфів.

Туристи, що відвідували це місце, сердито говорили: "Ієрогліфи «Чжень», «Шань», «Жень» є частиною нашої традиційної культури. Чому вони стали не хорошими? Через те, що якийсь лідер їх не любить, наша традиційна культура повинна бути зруйнована, і історичний пейзаж храму пошкоджений? Навіщо хорошим людям боятися «Чжень», «Шань», «Жень»? Цзян так боїться Фалуньгун, що не насмілюється навіть дивитися на ці ієрогліфи!"

Працівники парку також говорили з роздратуванням: "Нам не платили протягом двох місяців. Влада використовувала важко зароблені гроші людей, щоб прокласти дорогу і зафарбувати стіну. Скоро прийде кінець комуністичної партії, і храм Лунцюань знову виглядатиме як раніше". Хтось сказав: "Переслідування Фалуньгун скоро повністю закінчиться. Інакше Цзян так не боявся б цих ієрогліфів".

Крім того, всі сходинки всередині парку Баймайцюань і храму Лунцюань були замінені на скати з дерев'яним покриттям, тому що, з чуток, Цзян не може ходити і повинен користуватися інвалідним кріслом.
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...