• Гао Чжишен про сміливі вчинки свідків по таборах смерті і протест д-ра Ван Веньї

  • Четвер, 4 травня 2006 року
 
 
Гао Чжишен поділився своєю думкою про появу і підтримку двох джерел інформації про незаконне вилучення органів у Китаї, Енні та Пітера. Вони називають тільки свої імена через страх перед репресіями з боку агентів Комуністичної партії Китаю.

"Щодо мене, я сповнений щирої пошани до цих двох свідків. У них я бачу людську хоробрість у відстоюванні справедливості, тверду рішучість захисту совісті і моральності. Люди повинні підтримати їх".

Гао Чжишен і його соратник в захисті демократичних свобод, адвокат Ма Веньду, здійснили невелику поїздку, але 22 квітня повернулися назад, у свої будинки в Пекіні, внаслідок невідступного переслідування агентами КПК.

Пан Гао відчув певне полегшення з приводу того, що агенти КПК, здавалося, трохи стихли і більше не застосовували напружену тактику залякування його сім'ї біля їх будинку. Якщо справи залишаться на цьому спокійнішому рівні, за його словами, він залишиться жити вдома.

"Після того, як я сьогодні (22 квітня) повернувся назад, на порозі мого будинку не було шпигунів. Це так відрізняється від того, що було раніше. Всі вони трималися, щонайменше, в двохстах метрах, іноді раптово з'являлися і озиралися, навмисно дозволяючи бути побаченими, і потім швидко віддалялися. Якби вони і далі не відновлювали залякування моєї сім'ї, я міг би залишитися вдома. Якщо вони продовжать турбувати нас, як раніше, у мене не буде іншого виходу, окрім як знову покинути свій будинок", — сказав Гао.

Гао пояснює, чому він не хоче ставати політиком

Коментуючи загальний етичний занепад західного суспільства, Гао поділився своєю думкою про політику і політиків.

"Я злий на них (уряд США) з приводу інциденту в Суцзятунь. Я дуже злий. Багато адвокатів по всьому світі закликали мене говорити і думати з погляду політика. Мені здається, що політики говорять в обережній і хитрій манері. Через це я не розглядав свій шлях політика. Навіть у ту мить, коли я, ризикуючи своїм життям, говорю правду, навіть під великим тиском і перед лицем погроз з боку комуністичного режиму. Чому я повинен братися до роботи, яка не дозволяє мені говорити чисту правду, як я її бачу?"

Почувши про те, як журналіста CNN, який запитав Ху Цзіньтао, чи бачив він безліч протестуючих біля Білого Дому прибрали з прес-конференції, Гао висловив нарікання, що демократія зневажається навіть в тих місцях, де вона найбільш сильна.

"Мерзенна тиранія КПК здійснила вплив навіть на вільну Америку. Це корінна причина таких проблем і безладів. Примара КПК псує все, до чого доторкається".

Гао схвалює сміливість свідків Суцзятунь

"Я поважаю цих двох людей за їх хоробрість і рішучість виступати публічно перед лицем несправедливого звернення і смертельної небезпеки", — сказав пан Гао. "Вони володіють тим етичним стрижнем, якого бракує всьому західному суспільству в цілому".

"З обох проблем, Фалуньгун і Суцзятунь, американський уряд абсолютно не може бути в небезпеці, якщо він ухвалить правильне рішення. Навпаки, він отримає славу і багатство. Проте, завдяки цим двом свідкам (Енні та Пітеру), всі дізналися про жорстокість і насильство тираній КПК, вибір, зроблений ними, означає, що з цих пір їх життя наражається на небезпеку".

"Вони мали сміливість зробити те, що багато їх сучасників в Китаї, не говорячи вже про Сполучені Штати, не змогли зробити, хоча ніхто не критикував їх за мовчання. Проте, ці двоє запропонували свою допомогу. Їх дії дають надію всім нам, які жертвують собою заради людської справедливості. Якщо ми будемо байдужими або спокушатимемося вигодами, остаточний результат для людства буде згубним".

"Тому, що стосується мене, я сповнений щирої пошани до цих двох свідків. У них я бачу сміливість у відстоюванні справедливості і тверду рішучість захисту совісті і моральності, властиві справжнім людям. Людям слід підтримати їх".

Адвокат Гао підтримує протест доктора Ван Веньї біля Білого Дому

Фотографія доктора Ван Веньї, яка вигукує на галявині перед Білим Домом Президентові Бушу про те, щоб він зажадав від Ху зупинити вбивства практикуючих Фалуньгун в Китаї, було у всій пресі і в телевізійних медіа. Це шокує і примушує задуматися. Її слова Президентові Ху: "Якщо ви продовжите переслідувати Фалуньгун, Вам уже недовго жити" звучать пророчо.

Уряд США пред'явив звинувачення докторові Веньї за "порушення громадського порядку". Гао Чжишен повністю підтримує її.

"У справі Ван Веньї є одна обставина, яку потрібно визнати, і одна, яку слід відхилити", — говорить пан Гао.

"Її дії слід визнати. Оскільки Веньї, її сім'я і друзі, всі жорстоко постраждали від репресій Фалуньгун, суспільство не може чекати від неї мовчання, коли вона знаходиться в товаристві одного з людей, відповідальних за всі ці муки", — сказав він.

Гао додав, що: "Вона не могла чітко викласти своє звернення, використовуючи стандартні методи журналіста. Вона повинна була імпровізувати. Потрібно віддати їй належне".

"Мені здається, що можна нехтувати церемоніальною і умовною поведінкою, коли на карту поставлені людські життя — а це так і є".

"Якби вона була в Китаї, я б, напевно, пішов до суду захищати її. Я сподіваюся, що мої американські колеги-адвокати, зможуть активно виступити на її захист".

"Є одна річ, на яку я хотів би вказати, — це те, що із законної точки зору, я не думаю, що проти пані Веньї може бути порушена справа. Єдині порушені нею правила були протокол і церемонія зустрічі. Враховуючи її історію і обставини, ці правопорушення повинні пробачити. Її протест ледве тягне на злочин", — сказав Гао.

На закінчення пан Гао додав: "Я думаю, порушення справи проти пані Ван Веньїдійсно було б ганьбою для уряду Сполучених Штатів Америки. Це означало б справжню відсутність співчуття і порядності".

"Тому, що стосується Суцзятунь і Фалуньгун, якщо у американського уряду все ще є совість, ці інциденти вже повинні були примусити їх присоромитися. Ми не можемо порушувати чергову несправедливу справу і додавати моральний тягар для громадян Америки. Якщо таке відбудеться, то це буде ганьбою для людства".

Чжао Цзифа. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...