• Відомий китайський дисидент Гао Чжишен затриманий пекінською владою

  • Неділя, 26 серпня 2007 року
 
Співробітники міністерства громадської безпеки силоміць утримують відомого адвоката за межами Пекіна, щоб ізолювати його перед церемонією нагородження, яку проведе у Санта-Барбарі (штат Каліфорнія) за його відсутності американська неурядова організація.

Гао Чжишен був затриманий у своєму будинку в Пекіні 24 червня та відправлений у невідоме місце за межами міста, повідомив 1 липня його друг Ху Цзя (Hu Jia). Він повідомив, що 30 червня Гао зателефонував йому, щоб сказати, що йому не дозволяють повертатися у Пекін до 1 липня, коли відзначається політично небезпечна дата - 10-та річниця правління Китаю у Гонконзі.

Організація «American Board of Trial Advocates», що складається із суддів та адвокатів, вшанувала Гао Чжишена 30 червня за протистояння уряду КНР у справах, пов'язаних із порушенням права власності, забороненим духовним рухом Фалуньгун та сім'ями робітників, загиблих під час вибуху у вугільній шахті.

Гао був заарештований у серпні 2006 року за звинуваченням у «спонуканні до підривної діяльності», підставою до якого, за інформацією Сіньхуа, послугували дев'ять статей, опублікованих на закордонних веб-сайтах. Гао був ув'язнений і не мав зв'язку із зовнішнім світом аж до суду в грудні, коли його засудили до трьох років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном п'ять років.

Гао Чжишен і Ху Цзя, як і більшість дисидентів, перебувають під практично безперервним наглядом китайських спецслужб.

У лютому 80-річна правова активістка хворих на СНІД, що намагалася виїхати до США для отримання нагороди, повідомила, що перебувала під тимчасовим домашнім арештом протягом близько 20-ти днів, поки влада намагалася перешкодити їй виїхати до Пекіну для отримання американської візи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...