• Декілька тисяч селян на знак протесту проти корупції і забруднення навколишнього середовища оточили будівлю уряду

  • П'ятниця, 10 серпня 2007 року
 
Декілька тисяч китайських селян оточили пивоварний завод і будівлю місцевих органів влади в селі Юаньши провінції Сичуань з 26 по 27 липня.
 
За словами місцевих жителів, вони протестують проти того, що тутешня влада незаконно відбирає у них нажиті гроші і не вирішує проблему  забруднення навколишнього середовища навколо пивоварного  заводу.

Для придушення протесту селян влада Китаю направила декілька сотень міліціонерів.  Внаслідок конфлікту, було поранено декілька десятків селян, а багато з них були арештовані.

За словами жителів, у  протесті брало участь декілька тисяч людей. Уряд провінції був стурбований цим інцидентом, тому зараз  у всіх селах розставлені міліційні патрулі для запобігання можливому протесту з боку селян.

Один селянин відзначив, що місцева влада вже розвісила у всіх селищах оголошення із словами: «Той, хто створюватиме хаос, того і заарештують». Деякі люди  вже були арештовані правоохоронними органами: їх звинуватили в тісних зв'язках із селянами і організаторами нових мітингів.

Кореспондент Великої Епохи взяв інтерв'ю в урядового службовця місцевого села. За його твердженнями,  це «був надзвичайний інцидент», але він відзначив, що «тільки декілька сотень людей брали участь у протесті, і ніхто не був арештований,  ніхто не був поранений».  

Щодо проблеми забруднення навколишнього середовища навколо пивоварного заводу, як повідомили місцеві жителі,  протягом понад 10 років ніхто в уряді не проявив занепокоєння з цього питання, проте зараз вода, дерева, повітря і грунт сильно забруднені. На сьогоднішній день колір грунтових вод в колодязях став жовтим, а через деякий час у воді з'явилися плаваючі рослини як в чаї.
 
Додатково селяни  скаржаться, що під час будівництва пивоварного заводу, всі місцеві жителі повинні були платити 10 юанів щоб купити акції. Проте недавно чиновники  продали завод, вкравши у селян величезну суму грошей: якщо робочі отримали в компенсацію декілька сотень або тисяч юанів, то селянам, які купили акції, нічого не дали.  

Версія китайською

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...