• Останнє селище в Китаї, де залишилися жінки із забинтованими ступнями

  • Четвер, 26 липня 2007 року
 

Звичай, якому вже налічується тисячі років, а саме - бинтування ступень китаянок, досі не пішов в минуле. Більшість людей тільки чули розповіді про цю практику, оскільки тільки декілька жінок із забинтованими ступнями все ще залишаються живими. Існує добре відоме село, де живе багато жінок із забинтованими ступнями. У селі Бейцзяо провінції Фуцзянь більш ніж 20 похилих жінок, більшості  з яких вже близько 80 років, всі мають тридюймові ступні у формі лотоса.

Згідно Китайській газеті Shenzhen Press Group, село Бейцзяо, ізольоване прибережне село, розташоване в районі Тайлу міста Фучжоу, є останнім селом у Фуцзяні і у всьому Китаї, де ще живуть жінки з перев'язаними ступнями.

Одна з жінок з тридюймовими ступнями у формі лотоса, 81-річна Лін Фенфен, сказала в своєму інтерв'ю 3 липня 2007 року, що вона почала бинтувати свої ступні, коли їй було лише п'ять років, у 1931 році. Хоча цей звичай почав поступово зникати у великих районах Китаю унаслідок контактів із західним світом, у той час перев'язування ступень все ще залишалося популярною практикою в цьому ізольованому селі. Жінки дотепер вважають, що мініатюрні ступні є знаком жіночої краси.

За часів дівоцтва Лін Фенфен, дівчата часто порівнювали ступні одна з одною, щоб подивитися, чиї ступні будуть наймініатюрнішими, а значить красивішими. Дівчинка, яка мала наймініатюрніші ступні, ставала предметом заздрості інших; це означало, що, коли вона виросте, буде багато свах, які пропонують свої послуги її батькам. При зустрічі з незнайомими людьми, вони вбираються, накладають макіяж, роблять зачіски і одягають свої найулюбленіші туфлі.

Декілька з цих жінок вже виїжджали з Тайлу, окрім однієї, яка тільки їздила у Фучжоу на медогляд до лікаря. Фактично вони не цікавляться зовнішнім світом, вони цілком задоволені розміреним і гармонійним життям у колі своєї родини.Чоловіки з села важко працюють у морі круглий рік. Перебуваючи під загрозою постійних тайфунів та штормів, зазвичай вони не живуть так довго, як їх дружини. Тому всі ці жінки з перев'язаними ступнями залишаються вдовами, живучи зі своїми дітьми та внуками.

Що стосується тих, хто ще залишився в хорошій формі, вони допомагають своїй сім'ї настільки, наскільки дозволяють їх сили - стираючи, готуючи їжу та виправляючи риболовні сіті тощо. Коли закінчується робочий день, вони збираються поговорити або пограти в карти.Практика перев'язування, можливо, бере початок за часів правління Лі Юй ( або Лі Хоучжу), третього і останнього імператора Півдня династії Тан (937-975 до н.е.). Цей звичай почали забувати з 1911 р.

Версія на англійському

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...