• Під час таємної кампанії Пекін за три місяці вислав понад 100 місіонерів

  • Понеділок, 23 липня 2007 року
 

З квітня по червень Китай вислав або депортував понад 100 місіонерів, переважно із США, Південної Кореї, Сінгапуру, Канади, Австралії та Ізраїлю, повідомляє агентство Asianews, що базується в Римі.

«China Aid Association» (CAA) заявляє про те, що «йде масова кампанія із вигнання іноземних християн перед Олімпійськими іграми в Пекіні у серпні 2008 року».

За даними CAA, зачистки особливо активно проводяться у Пекіні та регіонах Сіньцзян та Тибет, а також в провінції Шаньдун. Тільки з Сіньцзяна було вислано понад 60 іноземних релігійних діячів, причому деякі жили тут протягом 15-18 років. У травні, щонайменше, 15 християнських пар із Сполучених Штатів та інших країн було вислано з Пекіна.

З 1 травня в місті Ліньі (Linyi) провінції Шаньдун за участь в молитві були заарештовані 70 лідерів домашніх церков, серед яких були громадянин Ізраїлю та громадянин США. 1 липня в Пекіні було арештовано трьох християн із США - їх змусили покинути країну без можливості контакту з посольством.

До 10 липня міністерство закордонних справ КНР ніяк не прокоментувало те, що відбувається. Офіційний представник посольства США С'юзан Стівенсон погодилася з тим, що посольство «чуло повідомлення про депортації», але вважала за краще не вдаватися до подробиць. Боб Фе (Bob Fu) з «China Aid Association» заявляє, що ці депортації - частина кампанії, яка проводиться з метою залякування іноземців, що мають намір зайнятися прозелітизмом під час Олімпійських ігор. Фе відзначає, що місіонер, з яким йому довелося спілкуватися, прояснив ситуацію.

«Він сказав, що китайський уряд загрожує їм, кажучи, що, якщо вони розповідатимуть про свою висилку або про те, як з ними поводилися під час допитів, то після повернення до Америки вони зіткнуться з несподіваними наслідками - наприклад, їм не дозволять повернутися до Китаю в найближчому майбутньому, а китайські віруючі зазнають переслідуваннь».

Деяким з місіонерів, яких було вислано з країни, не дозволять повернутися до Китаю протягом п'яти років, відзначає Family News in Focus.

Християнські групи зі всього світу говорять, що планують направити тисячі добровольців для євангелізації Китаю, користуючись перевагами олімпійського ажіотажу, щоб обійти звичайні перевірки. Євангельські групи вже використали такі переваги для своєї місіонерської роботи в період проведення Олімпійських ігор в Афінах, Сіднеї та Атланті.

Китайське керівництво сподівається утримати релігію під контролем, добиваючись, щоб вся відповідна діяльність проходила всередині структури офіційних релігійних організацій, які знаходяться під контролем комуністичної партії. Будь-яка незалежна релігійна діяльність карається штрафами і тюремним ув‘язненням. Проте, десятки тисяч китайських християн, а також багато іноземних громадян, які працюють викладачами англійської, співробітниками гуманітарних організацій або підприємцями, ведуть місіонерську роботу.

CAA заявляє, що нинішня кампанія є найкрупнішою акцією із вигнання з країни місіонерів з 1954 року, коли китайський уряд, який прийшов до влади в 1949 році, вислав всіх співробітників іноземних релігійних місій.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...