• Посланник Далай-лами: діалог з Китаєм досяг критичної позначки

  • Понеділок, 23 липня 2007 року
 

Спеціальний посланник Його Святості Далай-лами Лоді Гьярі, голова делегації Тибету, заявив 7 липня, що процес діалогу з Китаєм досяг критичної стадії.

«Ми в найсильнішій формі донесли нашу серйозну занепокоєність проблемою Тибету в цілому, зробивши конкретні пропозиції для впровадження у разі продовження процесу діалогу», - відзначив він на офіційному веб-сайті центральної адміністрації Тибету після закінчення шостого раунду переговорів з китайським керівництвом.

Чотири члени робочої групи, зокрема два посли - Лоді Гьярі та Келсанг Гьялцен, і два помічники - Сонам Н. Дагпо (Sonam N. Dagpo) і Бхучунг К. Церінг (Bhuchung K. Tsering), з 29 червня по 5 липня відвідали Китай для шостого раунду дискусій з китайським керівництвом. Протягом півтора днів перебування в Шанхаї та Наньцзіні були проведені три переговорні зустрічі.

З китайського боку дискусію очолили заступник секретаря Відділу єдиного фронту Чжу Вейцунь і заступник начальника Відділу єдиного фронту Ситхар, нещодавно призначений на цей пост.

«Обговорення були відкритими і чесними. Обидві сторони виразно виражали свої різні позиції та погляди з ряду питань», - відзначає Лоді Гьярі. Після повернення в Дхарамсалу члени делегації Тибету доповіли про результати Далай-ламі, який просив надати актуальний аналіз процесу діалогу і прем'єр-міністрові уряду Тибету у вигнанні Самдонгу Рінпоче (за традицією його посада іменується калон тріпа). Члени делегації зустрілися також із спікером і віце-спікером парламенту Тибету у вигнанні та з членами уряду (іменованого за традицією кашаг).

Подробиці про підсумки візиту стануть відомими, мабуть, після того, як калон тріпа Самдонг Рінпоче організує зустріч робочої групи, яка була створена спеціально для надання допомоги посланникам в процесі діалогу.

3 липня, як повідомлялося, МЗС КНР знизило статус візиту двох посланників Далай-лами, що розпочався 29 червня, заявивши, що вони є тільки туристами, відвідуючими своїх друзів і родичів. Проте офіційний представник МЗС КНР Цінь Ган визнав цю групу "близькою" до Далай-лами і заявив, що Китай сподівається, що вони "серйозно подивляться навколо і дадуть фактичний звіт Далай-ламі після повернення, щоб допомогти Далай-ламі правильно зрозуміти ситуацію, зрозуміти політику країни і ухвалити правильні рішення".

Далай-лама дотримується «серединного шляху» та закликає китайську сторону надати Тибету широку автономію, не вимагаючи незалежності. Пекін відмовляється вести прямі переговори з Далай-ламою, проте у вересні 2002 року погодився відновити діалог з посланниками духовного лідера Тибету.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...