• У Китаї дії поліції призвели до великого повстання

  • Вівторок, 10 липня 2007 року
 

У Китаї спалахнуло чергове велике повстання 10 тисяч місцевих жителів у місті Чунцін (Chongqing). Цього разу воно було викликано незаконними діями поліції по відношенню до проведення розслідування про вбивство учня у цьому місті, повідомив Інформаційний центр з прав людини у Китаї і народних рухів у Гонконзі.

В Інформаційному центрі сказали, що 28 червня у повіті Юян школяр поранив іншого школяра. З вини дирекції школи поранену дитину доставили у лікарню надто пізно, і через цю затримку вона померла. Після цього родичі загиблого біля школи виражали свій протест, і троє з них були важко поранені у результаті побиття.

Люди були обурені жорстокими діями міліції і позицією дирекції школи. 29 червня увечері близько 10 тисяч місцевих жителів оточили уряд повіту, розбили одну міліцейську машину, ушкодили обладнання у кабінетах уряду.

Основну частину населення повіту Юян складають представники національностей туцзя (Tujia) та мяо (Miao).

В Інформаційному центрі зазначили, що у Китаї кількість невдоволень, викликаних різними соціальними проблемами, різко зростає. У червні Центр передав про 11 заворушень і протестів, кількість учасників у яких перевищила 1000 чоловік.

Версія статті китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...