• У Китаї виявлені найстародавніші дерев'яні статуетки

  • П'ятниця, 6 липня 2007 року
 

Нещодавно група китайських археологів, що працює в місті Ханьчень провінції Шааньсі, розкопала стародавню гробницю династії Чжоу (1046-221 до н. е.) і виявила велику кількість дорогоцінних історичних реліквій.

Усередині однієї гробниці вчені виявили чотири дерев'яних фігурки, розмальованих кольоровими фарбами. На сьогоднішній день, ці статуетки є найстародавнішими зі всіх відомих поки що в Китаї. Вони на 500 років «старші», ніж теракотові воїни і коні династії Цинь (221-205 до н. е.).

Кладовище династії Чжоу в селі Ляндай міста Ханьчень займає площу в 330 000 кв.м. Другий проект по розкопках почався 23 березня цього року. На сьогоднішній день було розкопано двадцять гробниць, які добре збереглися і незаймані.

У двох похованнях команда археологів виявила велику кількість культурних реліквій, включаючи церемоніальні інструменти з бронзи, чайники, чаші, різні музичні інструменти, зброя, кінні екіпажі, гончарні вироби, лаковані вироби, нефритові сокири та інші предмети з нефриту.

Судячи з достатку предметів і зброї в одній такій гробниці, археологи вважають, що володарем всього цього повинен був бути імператор. В іншій гробниці, без зброї, швидше за все, була похована жінка, можливо, дружина імператора. Ці дві гробниці знаходяться на відстані 200 метрів одна від одної.

У чотирьох кутах гробниці жінки вчені виявили чотири дерев'яних фігурки розміром 80 см. Вони, мабуть, запрягали коней в екіпажі, судячи з положення рук. Археологи вважають, що дерев'яні фігурки були вперше знайдені в гробницях династії Чжоу і тому є досить високою цінністю.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...