• Вісім престижних американських університетів готові зарахувати сліпу китаянку

  • П'ятниця, 6 липня 2007 року
 

Вісім престижних американських університетів одночасно виразили готовність зарахувати 20-річну сліпу дівчину з міста Янчжоу, серед них Гарвардський і Єльський університети.

За повідомленням газети «Нанкін», Ву Цзін народилася в 1986 році в сім'ї вчителя, у місті Тайсин провінції Цзянсу. Коли їй був один рік, через хворобу сітківки вона стала сліпою. Її батьки прагнули максимально виховати в ній самостійність, і застосовували до дочки особливі форми навчання. Із самого початку Ву проявляла дуже велику наполегливість, вона навчилася стрибати в довжину, бігати на короткі дистанції, їздити на велосипеді, співати, грати на флейті і губній гармошці, у всьому цьому вона була навіть краща за своїх однолітків.

Коли Ву Цзін виповнилося 7 років, її відправили до міста Янчжоу в спеціалізовану школу. Старанність і наполегливість допомогли дівчині досягти успіху в навчанні, вона рано вставала і пізно лягала спати, вчилася на відмінно, і навіть показала дуже добрі результати в спорті. Коли Ву було 14 років, вона брала участь у спортивних змаганнях для інвалідів, на яких отримала дві золоті медалі і одну бронзову. Згодом вона брала участь в Параолімпійських іграх. У 2005 році Ву Цзін поступила в інститут іноземних мов міста Нанкіна, і стала першою незрячою студенткою за всю сорокалітню історію існування інституту.

На початку цього року американська асоціація інвалідів запросила Ву Цзін на один місяць відвідати США. Побачивши таланти дівчини Стенфордський, Йельський і Гарвардський університети висловили бажання прийняти її на навчання. Ву Цзін так прокоментувала це кореспондентові: «по-перше, у мене відмінна успішність, і я вільно розмовляю англійською мовою, по-друге, я брала участь у параолімпійських іграх. Але найголовніше це те, що мої наполегливість, твердість і здібності залишили глибокі враження у викладачів цих відомих інститутів».

Ву повідомила, що подала документи у 8 престижних американських університетів, і всі її прийняли. Вибір дівчини зупинився на Гарвардському університеті, а саме, на факультеті політики і управління, по закінченню якого студентка перейде вчитися в університет Єльський на юриста. 24 червня Ву Цзін виїхала в США.

У Китаї багато людей в Інтернет форумах здивовано питають, як могло вийти, що сліпу дівчину прийняли стільки всесвітньовідомих американських університетів? Адже в Китаї інвалідів, якими б здібними вони не були, не приймають у вищі заклади, тому є безліч прикладів і це дуже сумно.

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...