• У Гонконзі відбулася найбільша депортація за його історію (фото)

  • Вівторок, 3 липня 2007 року
 
30 червня, Гонконг. Чжань Хайшань. Близько 500 громадян Тайваню після прибуття до Гонконгу було депортовано Відділом із контролю над в'їздом. Усі вони є послідовниками Фалуньгун. У Гонконзі вони мали були брати участь у першолипневій демонстрації с приводу 10-ї річниці приєднання Гонконгу до Китаю, повідомляє Тайванська Асоціація Фалунь Дафа.

За попередньою оцінкою, 446 послідовників Фалуньгун було депортовано, але ця цифра, можливо, навіть більша, оскільки ще сотні послідовників Фалуньгун знаходяться в аеропорту, чекаючи рейсу Тайбей - Гонконг, тому точна кількість депортованих може сягнути 1000 чоловік. За словами експертів, такої масштабної депортації ніколи не було в історії Гонконгу, як і у світовій практиці.

Нагадаємо, що Фалунь Дафа - це медитативна практика, заборонена в КНР правлячою компартією з 1999 р.

Поліція Гонконгу перебуває під тиском

"Міліціонери, що виконували наказ про депортацію, поводилися вкрай грубо. Було видно, що вони перебувають під тиском компартії Китаю", - відзначив один із тайваньців . - Вони забирали наші мобільні телефони, штовхали, забороняли їсти і т. ін.. Навіть порушили правило, згідно з яким чоловік-поліцейський повинен мати справу тільки із затриманими чоловіками, а жінки-поліцейські - із жінками".

Співбесідник також відзначив, що на вигляд міліціонери були втомленими від операції з депортації, яка тривала вже майже три дні. В цей час послідовники Фалуньгун прямо в залі очікування аеропорту виражали свій протест проти їхньої депортації і розповідали іншим пасажирам факти про переслідування Фалунь Дафа в КНР.

Це вже не перший випадок, коли гонконгська влада відмовляє у в'їзді послідовникам Фалунь Дафа з інших країн. Чотири роки тому Відділ із контролю над в'їздом до Гонконгу, мотивуючи забезпеченням «безпеки», відмовив у в'їзді більш ніж 80 послідовникам Фалуньгун із Тайваню. Після того як громадськість розкритикувало рішення суду у цій справі, Верховному суду Гонконгу довелося домогтися того, щоб уряд Гонконгу знищив відповідні документи у справі депортації.

За словами офіційного представника Асоціації Фалунь Дафа в Гонконзі Цзяня Хончжана (Jian Hong Zhang), 30 червня о 10 годині вечора вже був поданий судовий позов у звинуваченні уряду Гонконгу в масштабній депортації послідовників Фалуньгун. Він додав, що зараз компартія Китаю підняла нову хвилю експансії переслідування Фалунь Дафа в Гонконзі.

На думку експертів, подібні дії КПК свідчать про те, що вона вже знаходиться на межі розпаду. Додатковим аргументом цього може бути той факт, що КПК дала команду внутрішнім і контрольованим нею закордонним ЗМІ мовчати про цю подію.

Вона також дає вказівки своїм системам спецслужб за кордоном, щоб не дати розповсюдитися інформації про реакцію урядів різних країн на переслідування в Китаї, особливо уряду Тайваню, і таким чином "безхмарно" відзначити 1 липня - 10-у річницю приєднання Гонконгу до Китаю.

КПК побоюється, що китайці можуть побачити акції на підтримку виходу з компартії, що проводяться на вулицях Гонконгу

За останні роки на вулицях Гонконгу послідовники Фалуньгун часто організовують ходу на підтримку виходу з КПК. Усюди також видно такі гасла, як «Китай - не КПК», «Розкласти китайську компартію» і т. ін.

Експерти вважають, що уряд Китаю дуже стурбований тим, що під час святкування 10-ї річниці приєднання Гонконгу до Китаю велика кількість китайців із материка приїде до Гонконгу і, таким чином, своїми очима побачать акції на підтримку виходу з КПК. Такі побоювання свідчать про те, що компартія Китаю передчуває свою швидку загибель.

У "Всесвітньому центрі підтримки виходу з компартії" відзначають, що зараз спостерігається невдоволення діяльністю правлячої КПК не тільки в самому Китаї, але і за його межами. По-перше, люди за межами континентального Китаю безперервно викривають злочини КПК: поширюють книги «Дев'ять коментарів про комуністичну партію» і «Розкласти партійну культуру».

Почався рух етичного пробудження. Його розвиток - це хвиля виходу з компартії Китаю (а також із комсомолу і піонерських організацій), яка проникає до Китаю. По-друге, народ у Китаї всіма можливими способами бореться за свої права, протистоячи компартії і називаючи це «суспільним протестом проти насильства». Щодня відбувається близько 300 подібних акцій протесту в усьому Китаї.

На думку фахівців, ці два рухи йдуть назустріч один одному. В той момент, коли вони з'єднаються, особливо це стосується етичного пробудження і «виходу з КПК», народ повністю відмовиться від компартії Китаю, внаслідок чого вона миттєво впаде. Зараз між ними залишилася дуже маленька відстань.

Гонконг же є місцем, де відкрито освітлюється рух виходу з КПК. Можна уявити, наскільки будуть приголомшені китайці з континентального Китаю, якщо 1 липня, коли компартія Китаю відзначатиме своє свято, багато хто з них побачить акції виходу з КПК та інші заходи, присвячені розкладанню компартії.

 
 
 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...