• Правозахисні організації підтримують візит Гао Чжишена в США

  • П'ятниця, 22 червня 2007 року
 

Каліфорнія. Нещодавно Асоціація американських судових адвокатів присудила нагороду «За мужність в адвокатській діяльності» Гао Чжишену, відомому пекінському правозахисникові, і запросила його одержати нагороду 30 червня в США.

У цей час Всесвітня Коаліція з підтримки адвоката Гао Чжишена опублікувала Інтернет-петицію, у якій закликає уряд США підтримати й сприяти приїзду Гао.

Гао висловив свою готовність приїхати в США й сказав, що він зробить усе можливе, щоб взяти участь у церемонії нагородження, незважаючи на те що влада Китаю створює перешкоди, щоб зупинити його, зокрема, йому не видають паспорт. На початку цього року китайський режим також узяв під домашній арешт відому активістку по боротьбі зі СПІДом Гао Яоцзе, щоб перешкодити їй особисто одержати нагороду в США.

Міс Чжан Сюежун, спікер Коаліції, сказала, що багато організацій і окремих громадян пильно стежать за ситуацією з Гао й активно підтримують його. Коли вони довідалися, що Асоціація американських судових адвокатів присудила Гао премію, вони висловили бажання допомогти Гао особисто одержати нагороду. «Ми ініціювали Інтернет-петицію, яка закликає людей із почуттям справедливості зробити крок і висловити підтримку Гао. Одночасно ми також звернулися по допомогу до уряду США», - сказала Чжан.

На думку Чжан, Гао Чжишен заслужив нагороду «За мужність в адвокатській діяльності». Вона підкреслила, що Гао Чжишен завоював величезну підтримку людей за свою праведність і за те, що він не боїться протистояння китайського комуністичного режиму. Він продовжує використовувати мирні способи боротьби за права людини й справедливість. Навіть коли його життя було під загрозою з боку комуністичного режиму, він ніколи не йшов на компроміс.

Гао Чжишен написав лідерам комуністичного режиму Ху Цзіньтао й Веню Цзябао три відкритих листи, у яких він висловлює протест проти переслідування режимом духовної практики Фалуньгун, і закликав негайно припинити варварський геноцид, що знищує совість і моральність китайського народу.

Через це режим продовжує тиснути на Гао і його родину, їхні життя перебувають під загрозою. Торік Гао був незаконно арештований на вісім місяців, і під час ув'язнення зазнав побоїв і катування. Після свого звільнення він знову був ув'язнений під домашній арешт. Щодня Гао і його родина перебувають під невсипущим спостереженням більш ніж 100 поліцейських у цивільному й шпигунів.

Асоціація американських судових адвокатів була заснована в 1958 році й користується високою репутацією в сфері юриспруденції в США. На сьогоднішній день кількість її членів становить 6 300 чоловік. В 1999 році Асоціація заснувала нагороду «За мужність в адвокатській діяльності», щоб удостоїти нагороди суддів і адвокатів, які як і раніше відстоюють свої переконання за принципом «Вирішувати на основі права», незважаючи на загрозу їхній особистій волі й безпеці.

Кілька днів назад Коаліція опублікувала відкритий лист, у якому зажадала від комуністичного режиму видати паспорти Гао і його родині, дозволивши їм виїхати за кордон. Коаліція також відправила листи в парламент США, закликавши його звернути увагу на сумне становище Гао й посприяти його візиту в США.

Спікер Коаліції У Фань сказав, що присудження Гао нагороди - це велика честь для законодавчої системи Китаю. Він сказав: «Якщо влада відмовить Гао в поїздці в США для одержання нагороди, то стане абсолютно ясно, що клятва режиму про будівництво гармонічного суспільства - це просто неправда».

З того часу як коаліція з порятунку Гао Чжишена була створена в лютому 2005 року, на сьогоднішній день до неї приєдналося 146 організацій.

Хуан Іянь. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...