• Китайські селяни вимагають ставити на перше місце права людини, а не Олімпійські Ігри

  • Понеділок, 11 червня 2007 року
 

Тисячі безземельних селян  в Китаї вимагають дотримання їхніх прав, стверджуючи, що китайський комуністичний режим вважає Олімпійські Ігри 2008 року в Пекіні набагато важливішими, ніж їхній добробут.

Два представники з Туліня, міста Фуцзінь, провінції Хейлунцзян, виступили від імені 2913 чоловік, що підписали петицію з вимогою ставити на перше місце їхні права, а не Олімпійські Ігри, - йдеться в статті  «China Affairs» від 1 червня.

Голоси тисяч людей, які підписали петицію 

Селянин на ім'я  Сю з міста Чаньгань розповів, що від 5 до 6 тисяч селян підписали заяву, і що вона просто ще не опублікована в Інтернеті.

Сю вважає, що Олімпіада є дорогим заходом, якому приділяється набагато більше уваги, ніж життям простих людей. Він сказав: «Влада позбавила людей їхніх земель. Скажіть мені, яка користь від Олімпійських Ігор у Пекіні?».

Інший селянин пояснив, що вони не проти Олімпіади. Проте комуністична партія Китаю використовує Олімпійські Ігри для створення позитивного іміджу для себе, не піклуючись про добробут громадян.

Селяни з міста Фуцзінь, які позбулися своїх земель, витратили останні 11 років, намагаючись відстояти свої права.  Сільський житель на ім'я Цянь говорить: «11 років апеляцій і подачі позовів виявилися даремними. Жоден чиновник не займається цим і CCTV (китайський державний канал) відмовляється повідомляти про це, поки ми не отримаємо підпису від центрального уряду. Все це свідчить про те, наскільки корумпований цей режим. У Китаї, про права людини ніхто не піклується». 

Чиновники стягують із селян орендну плату 

Згідно із зверненням селян, чиновники з міста Фуцзінь захопили їхню землю в квітні 1995 року під приводом придбання землі для національного проекту за участю Південної Кореї, що інвестує гроші в спільну ділянку землі в області Тусін. Вони використовували 570 китайських акрів землі і змусили багато місцевих сільських жителів переселитися.

Селяни отримали лише невелике відшкодування в розмірі від 10 ($1,31) до 70 юанів (9,17) за акр.   У 1997 році, спільний китайсько-корейський проект був закритий, але місцева влада заснувала будівельну компанію, продовжуючи захоплення цих земель. Тепер вони здають ці землі селянам за дуже високими цінами. За словами селян, чиновники навіть наймають міліціонерів і кримінальні структури, щоб ті не давали їм займатися сільським господарством для виживання. Апеляції селян не принесли ніяких плодів.

Продовжуючи боротися за землю, сільські жителі також виразили обурення тим, що чиновники продають їхні землі іншим. За останніх 11 років лише в одному селі було захоплено понад 20 тисяч гектарів.  Один селянин заявив: «Це наша земля. Ми вимагаємо демократії! Зараз нам нікуди йти, і наші апеляції ніде не будуть прийняті». 

За повідомленнями, місцева влада переслідує представників селян. Їм загрожують в'язницею, якщо вони не припинять свої апеляції. Селяни, у свою чергу, збираються подати на чиновників до суду.  

Понад сотня чоловік із міста Туліня, сіл Сінхуа, Цінфен, Цінфу і Ляньфен подали адміністративний позов.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...