• Китай щорічно витрачає сотні мільярдів юанів на розкіш

  • Субота, 23 червня 2007 року
 

Китайські офіційні адміністративні витрати займають перше місце у світі.  За останні 25 років ця цифра збільшилась у 88 разів. Щорічно витрати на пригощання за рахунок держави досягли сотень мільярдів юанів.

Серед кількох мільйонів службових машин тільки 30% використовуються у службових цілях.

Один бідний повіт у провінції Гуйчжоу щорічно витрачає щонайменше вантажівку горілки «Маонай» (найкраща горілка у Китаї) для частування. У суспільстві називають таку «розкіш за державні гроші» - «китайська розкіш».

 

Як повідомила «Щоденна газета - Законність», один державний службовець на прізвище У, який нещодавно влаштувався на роботу в деяке державне відомство, поїхав у відрядження на 4 дні. За цей час тільки на частування він витратив 7800 юанів. Це не враховуючи витрати на автомобілі та супроводжуючих, які забезпечувала інша сторона. Він сказав, що ці гроші дорівнюють пенсіям його батьків за півроку. За ці гроші він міг би існувати 3 місяці і, в то самий час, сплачувати за навчання у вищому навчальному закладі.

 

У газеті надруковано, що згідно з даними деякого центу опитування 98,3% з 17836 опитаних вважають, що марнотратство у адміністративних колах дуже розповсюджено: «Витрати значно перевищують норми», «Витрачають гроші так як заманеться, а держава сплачує за все», «Марнотратство суттєве, ефект від роботи низький», «Спричиняють шкоду державі, на свою користь».

Офіційні адміністративні витрати у Китаї займають перше місце у світі. Заступник начальника Управління статистики у провінції Хунань - Е Цінн навів такі данні: З 1978 року до 2003 року надходження до бюджету збільшились приблизно у 29 разів, проте витрати за цей період на адміністративне керування збільшились у 88 разів, при цьому частка витрат на адміністративне керування у загальному об'ємі витрат склала 19,03%. Згідно з початковими даними уряду, кожний рік витрачається сто мільярдів юанів на пригощання. Найбільші витрати йдуть на «об'єкти політичних успіхів» та будівництво службових будинків.

 

За даними відповідних органів, у кожному п'ятому селищі чи місті в Китаї існують «об'єкти політичних успіхів». Будівлі уряду й адміністрацій різних рівнів з кожним роком будують все розкішнішими. Як повідомляють ЗМІ, бюджет деякого повіту провінції Шансі, якому держава допомагає подолати бідність, 100 мільйонів юанів, проте деякі державні установи побудували собі службові будівлі вартістю більше 10 мільйонів юанів. У провінції Гуаньдун одна сільська адміністрація, яка складається з 7 службовців, витратила більше ніж 4 мільйонів юанів на будівництво службового будинку.

 

Існує ще більш дивовижні факти та цифри. Згідно зі статистикою відповідних органів: зараз у Китаї існує декілька мільйонів службових автомобілів. Витрати на них перевищують 200 мільярдів юанів на рік. Однак тільки кожна третя з них використовується для службових цілей. Попрете, собівартість службових машин у декілька разів вища за собівартість звичайного подібного транспорту.

 

Повіт Хеннань провінції Хунань бідний. Його борги досягли 700 мільйонів. Деякі вчителі отримують тільки 70% зарплатні. Іноді вираховуються гроші із зарплати держслужбовців на ремонт доріг та для допомоги бідним людям в селах. Однак немало місцевих чиновників у останні роки купують нові легкові автомобілі середньої та вищої категорії.

 

«Щоденна газета - Законність» повідомляє, що «китайська розкіш» - це «розкіш за державні кошти». Одна її особливість - чиновники на рівні повіту можуть легко придбати найдорожчі легкові автомобілі. Інша - витрачаються шалені гроші на так звані «політичні успіхи» та «імідж».

 

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...