• На площі Тяньаньмень брат і сестра вимагають звільнення матері

  • Четвер, 24 травня 2007 року
 

6 травня  двоє молодих апелянтів, Сін  Мей і Сін  Цзянь з провінції Хенань,  приїхали на площу Тяньаньмень, щоб, стоячи на колінах з плакатом, зажадати звільнення своєї матері. Дітей забрали в місцеве відділення поліції, де  протримали до 3 години дня, після чого відпустили.

За повідомленнями свідків,  двоє підлітків на площі  Тяньаньмень,  стоячи на колінах, тримали плакат, на якому було описано, як вони постраждали від беззаконня   Комуністичної партії Китаю (КПК). Діти скандували: "Поверніть нашу маму! З нами вчинили несправедливо!"

Один свідок розповів:  "Троє чи четверо озброєних поліцейських заарештували дітей і записали їхні особисті дані і причину протесту.  Підлітків забрали у Відділ громадської безпеки при площі Тяньаньмень».

Близько 15:00 Сін Мей і Сін Цзянь  були звільнені.

Батьки підлітків - Сін Ванлі  і Сю Цзіньцуй живуть у селі Сянхун повіту Сі міста Синян провінції Хенань.

У липні 2002 р., коли Цзяню було сім років, на нього наїхав автомобіль що належав Чень Жучжоу, службовцеві  Синяньської компанії бавовни і льону. В результаті нещасного випадку хлопчик отримав серйозні внутрішні ушкодження, включаючи ушкодження печінки,  також була пошкоджена і зламана права нога.   Сім'я Сіна вважала, що розмір виплати, яку їм присудив місцевий суд з дорожніх подій, був дуже несправедливим. Тому вони кілька разів зверталися у  відповідні органи влади. Місцеві суди і влада  відмовилися приймати  їхні звернення, і їм довелося звернутися у вищестоящі органи.

6 травня близько першої години дня представники  Відділу громадської безпеки затримали молодих протестуючих з провінції Хенань. Фото: Велика Епоха

З метою відновити справедливість відносно сина, батько хлопчика багато разів звертався до уряду, але його заарештовували  вісім разів. Він провів дві голодовки тривалістю  понад п'ять днів.  У 2004 році Муніципальна адміністративна комісія з реабілітації і трудового виховання без судового розгляду засудила  його до одного року примусових робіт.

Не бачачи виходу з ситуації, що склалася, дружина Сіна,  його мати, тесть, дочка і син пішли на відчайдушний крок, вирішивши  на знак протесту підпалити себе на даху однієї з будівель на площі Тяньаньмень. Але їхня спроба не вдалася, їх помітила поліція, яка всіх п'ятьох відправила до лікарні для надання медичної допомоги.

У квітні 2005 р. Сю, дружина Сіна,  була засуджена до трьох років позбавлення волі за «збір натовпу і порушення громадського порядку".  В даний час її утримують у жіночій в'язниці Синянь  провінції  Хенань.

Як повідомляють родичі ув'язненої, їм погрожували, що  якщо вони продовжуватимуть звертатися до влади або подавати до суду, то  постраждає вся сім'я. Одинадцятилітній Цзянь продовжує страждати від хвороб, причиною яких є нещасний випадок, часто скаржачись на головний біль і фізичну слабкість.

Брат і сестра дуже нудьгують за своєю матір'ю.   Знаходячись у безвихідному становищі, вони вирішили під час вихідних піти на площу Тяньаньмень і зробити публічну заяву.

Оскільки Сю знаходиться у в'язниці, її чоловікові доводиться самому займатися сільським господарством і виховувати двох дітей. За допомогою  друзів і родичів у вільний час він збирається звернутися в Пекіні  до вищестоящих представників влади. Він сподівається незабаром  побачити вдома свою дружину. 

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...