• Щоб прикрити бідність, в Китаї побудували «Велику Стіну прикриття»

  • Середа, 16 травня 2007 року
 

За повідомленням інформаційного агентства Чжунянше, район Юн Цзін, розташований в провінції Ганьсу на північному заході Китаю, є одним з найбідніших районів у Китаї. Недавно місцевий уряд збудував високу стіну біля федеральної дороги. Жителі називають її - «Велика Стіна прикриття».

Якщо виїжджати з міста Ланьчжоу, столиці провінції Ганьсу, до району Юн Цзін, то всі три волості, розташовані вздовж шляху, є бідними районами. Раніше тут можна було побачити тільки убогість і голі гори, навіть зелені порівняно небагато.

Тепер, якщо їхати цією дорогою, можна побачити з обох боків нові високі стіни, пофарбовані синьою фарбою. У деяких місцях над стіною ще додали глазуровану черепицю. Житель села Саньтяосянь сказав: «Ці стіни будували для того, щоб не було видно старих будинків і убогості. Ті, хто тепер проїжджають, не бачать наших старих і бідних будівель».

Житель села Женьхе відзначив, що стіни, звичайно, красиві, але вони завдають дуже багато незручностей для побутового життя. У багатьох  будинках через ці стіни в кімнатах немає сонячного світла. Місцеві торговці також не задоволені цією спорудою.

Як повідомляється на селянському сайті «163.com», цеглу і цемент привезла місцева влада. За наказом місцевого начальства, всі сім'ї повинні брати участь у будівництві. Ті сім'ї, які не вміють або не можуть взяти участі в будівництві, повинні заплатити 30 - 40 юанів, щоб найняти майстра для будівництва.

На запитання, навіщо витрачати таку велику суму грошей для спорудження стін, чиновник з села Ченьцзін заявив, що це нова вимога від уряду району. Мета в тому, щоб швидко покращити вигляд сучасного Китаю.

На думку фахівців, з епохи Ден Сяопіна компартія Китаю побудувала декілька «вітринних міст», витративши кошти всього Китаю. І хоча іноземні гості можуть бачити і захоплюватися такими сучасними містами як Шанхай, Шеньджень, Гуанчжоу і т. д., більшість районів Китаю не мають шансу на розвиток. Тому, місцеві чиновники придумали такі «геніальні й швидкі способи» покращення зовнішнього вигляду місцевості.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...