• Стародавня споруда виявлена в руїнах Цзіньша

  • Понеділок, 7 травня 2007 року
 

Під руїнами стародавнього міста Цзіньша, після року археологічних розкопок, було виявлено чудовий палац королівства Шу, побудований 3 000 років тому.

Археологічні розкопки, що ведуться протягом року, виявили ще одну дивовижну знахідку в руїнах Цзіньша. На південному сході Китаю, у провінції Сичуань, був виявлений цілий комплекс споруд 3 000-річної давнини, що займають понад 250 кв. метрів. Припускають, що це найбільша і найдовершеніша архітектурна споруда, із будь-коли виявлених в руїнах Цзіньша.

Сайт Сіньхуа повідомляє, що виявлена споруда знаходиться на північному сході стародавнього міста Цзіньша. Площа розкопок займає 2 000 кв. метрів. За словами археологів, воно було побудоване в останній період правління династії Шан - 1600-1100 до н.е. близько 3 000 років тому.

Стародавня споруда, 23 м довжиною і майже 10 м шириною, складається з п'яти просторих приміщень, тоді як житло простолюдина у той час займало лише 5 на 3 метри.

Величезна споруда мала житлову площу в 15 разів більшу середнього типу житлового будинку того часу. Воно складалося з колон, діаметром у фут, і глинобитних стін. Археологи вважають, що стародавній архітектурний ансамбль, ймовірно, був особняком для знаті, родовим святилищем або великим храмом. Учені також вказують на те, що ця споруда стала прекрасним свідченням культури династій Шан і Чжоу.

Руїни Цзіньша були виявлені випадково у західних передмістях міста Ченду в 2001 році. Археологи розглядають їх, як одну з найбільш важливих археологічних знахідок в Сичуані після розкопок в Саньсіньдуй у місті Гуанхань. Відкриття руїн Цзіньша змінило дату існування королівства Шу з 2 500 до 3 000 років тому.

Руїни Цзяньша розділяються на різні ділянки, такі як місце для жертвопринесень, палац, кладовище і житловий район. Зважаючи на масштаби, поділ на ділянки, кількість і якість виявлених культурних знахідок, Цзяньша, безумовно, був регіональним політичним і культурним центром цивілізації стародавнього Шу.

Як одне з найголовніших археологічних відкриттів у Китаї, Цзіньша доводить існування 500-річної процвітаючої цивілізації на рівнині Ченду.

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...